Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeptembertől újra van hallgat...

Szeptembertől újra van hallgatói jogviszonyom, ha a TB fizetését későn mondom le, azaz a változást későn jelentem be, akkor megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Elvileg a változást 15 napon belül kellett volna bejelenteni, én ezt későn realizáltam és van valami olyasmi, hogy akár 200.000 forintig terjedő bírságot is kaphatok(???), vagy igazolnom kell, hogy önhibámon kívűl nem jelentettem be. Csak hogy az indok annyi, hogy figyelmetlen voltam.

Más ezt hogy intézte el, ha volt ebben a szituációban?



2019. okt. 6. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tehetnék, de nem büntetnek. Ne izgulj.

A változást jelentsd a 19T1011 nyomtatványon, csatolj hozzá egy igazolást, ami bizonyítja ezt, és add be az adóhivatalnak.


Ugye azt tudod, hogy kizárólag nappal rendszerű képzés esetén nem kell fizetned az eü. szolg. járulékot?

2019. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nappalis vagyok.
2019. okt. 6. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem fizeted, felszólítást kaphatsz, hogy ennyivel vagy annyival tartozol. Ha fizetted akkor is, amikor nem kellett már fizetned, mert tanultál, akkor túlfizetésed lesz és vissza tudod majd igényelni.

Ha most bejelented, vagyis lemondod a TB fizetést, igazolod dokumentumokkal, hogy tanulói jogviszonyod van, ezt benyújtod a NAV felé, akkor ők eszerint rögzítik az adatokat és nem lesz semmi problémád belőle. Abból nagyobb gondod lenne, ha fizetned kellett volna már hónapok óta, de nem fizetted.

2019. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!