Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATÀs vàllalkozàsomhoz szükség...

KATÀs vàllalkozàsomhoz szükséges havi szinten könyvelőt fizetnem?

Figyelt kérdés
Szeptemberben indítottam a vàllalkozàsom, alanyi mentes vagyok, pénztàrgépet nem igénylő tevékenységi körrel. Ismerős könyvelő segített az adminisztrációban. Ha jól értem évente kell bevallàst készítenem, van szükség arra hogy havonta könyvelőt fizessek vagy elegendő a bevallàs elkészítésre igénybe vennem? Év közben mi a könyvelő teendője?

2019. okt. 6. 15:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozás vagy cég?
2019. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
EV vagy céged van?
2019. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
EV
2019. okt. 6. 15:14
 4/25 anonim ***** válasza:

Ev. nem kötelezett könyvelőre, bárki könyvelheti.


De erősen ajánlott, hogy legyen. Ugyanakkor nem fogják jó eséllyel elárulni mit kell beadogatni évközben és évente és hová mert a havi díjat azért fizeted. Már ha egyáltalán havi fizetésben állapodtok meg :-)

2019. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A pàromnak havi bevallàst csinàl, én kérdeztem tőle hogy nekem mennyiért könyvelne, azt mondta majd október elején megbeszéljük. Csak nem tudom hogy tulajdonképpen miért is fizetek havonta...?
2019. okt. 6. 15:24
 6/25 anonim ***** válasza:
Majd fogod látni :-) Aztán eldöntöd, hogy pl. következő évben fizetsz e azért a munkáért annyit, vagy sem és inkább magad megoldod. De a változásokat is tudnod kell követni hozzá, vagy hívogatni a Navot, hogy ne legyen hibás könyvelésed.
2019. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én senkitől nem sajnàlom a pénzt és szeretem szakértőkre bízni magam, ugyannakor szeretem tudni hogy tulajdonképpen miért is fizetek ki éves szinten 60-120 ezert forintot. Megértem hogy a könyvelő egy szakember és uptodate meg minden, de nem értem miért ilyen misztikum az, hogy egy katàs ev könyvelése havi szinten miből àll.
2019. okt. 6. 15:43
 8/25 anonim ***** válasza:

Érthető. Viszont a könyvelő is vállalkozó mint Te aki bevételből él. Ha ingyen átadná az infokat, akkor mi lenne neki ebben az üzlet? Egyszeri tanácsadás helyett, több a bevétel ha leszerződik folyamatos díjfizetésre.


Egyébként ha visszaolvasol pár kommentet az évek során volt itt olyan is, aki negyedévente fizetett pár ezret azért ha kérdése volt feltehette neki, vagy szólt az iparűzés adóról évente, hogy el ne felejtse leadni a bevallást.


Közben meg szüneteltetésre, vagy megszüntetésre kapott utólag bírságot, mert nem adott le záró bevallásokat meg 5 évre visszamenőleg iparkamarai tagság tartozásra, mert azt meg nem is mondta neki, vagy mi volt.


Szóval könyvelője válogatja ezt is, ha biztosra akarsz menni, akkor ne ajánlás útján keress könyvelőt és ne majd megbeszéljük alapon szóbeli megállapodással, hanem felelősség biztosítással is rendelkező, részletes írásos szerződéssel szerződj, úgy hogy előtte leinformálod az elérhető nyilvántartásokból. Nem feltétlen lesz így olcsó, de legalább a büntikre és behajthatatlan károkra is kevesebb lesz az esélyed.

2019. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Telhesen mindegy, ev vagy cég, mert a szvt ír elő kötelező szakemert, de a katás bt sem tartozik szvt alá. Norbi, sokszor mondtuk, a tapasztakat nem tudás...
2019. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van.
2019. okt. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!