Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kínából rendeltem árut 150USD...

Kínából rendeltem árut 150USD értékben. A Posta küldött egy értesítést a vámeljárás megkezdéséről. A csomag Holland csomagszámmal van ellátva. Ha a kínai a Hollandiai raktárán keresztül küldi az árut, lehet-e vámmentes, illetve ÁFA mentes az áru?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, attól függ honnan rendeled és milyen szállítási móddal pontosan.
2019. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha Hollandián át jön, akkor nem kellene vámolni
2019. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mit ír ki a track 17, hogy jött?
2019. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A 17Track azt írja, hogy Hollandiából jön az áru.
2019. okt. 19. 10:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Melyik oldalról rendelted és milyen szállítási móddal?
2019. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ebay-ról rendeltem Kínából, és sima ingyenes szállítási móddal, gondolom a kínai posta indította a szállítást, de egyből holland csomagszámot kapott.
2019. okt. 19. 10:41
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor valszeg nem úszod meg.
2019. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha megkezdték a vámeljárást, akkor mindenképpen fizetni fogsz.
2019. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ha megkezdték a vámeljárást, akkor mindenképpen fizetni fogsz."


Ez nem igaz! Ha pl bizonyítod hogy értékhatár alatt van az áru akkor sem kell fizetned, hiába kezdték meg a vámeljárást.


Ebben az esetben az lehet a bukta, hogy oké hogy Hollandiából jött, de lehet hogy kínai cím a feladóé így rácsapott a NAV....

2019. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, hogy látszik hogy kínai a feladó. Ráadásul be kellet küldeni a Postának egy "Egyszeri import vámkezelési megbízás" nyomtatványt kitöltve, és arra kénytelen voltam ráírni hogy a származási hely az Kína. Meg a PayPal bizonylaton is látszik a kínai származás. Végül is mivel 150USD alatt van, csak ÁFA-t kell fizetnem, meg a Posta kezelési költségét. Persze ez sem esik jól.
2019. okt. 19. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!