Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Auto eladása után nem kell...

Auto eladása után nem kell adózni ha kevesebbért tudtam csak eladni mint amennyiért vettem ugye?

Figyelt kérdés
A vételi számla megvan de az rladasi szerződésbe végül nem írtuk bele a vételárat.

2019. okt. 21. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A vételár után mindig kell adózni. Senkit nem érdekel, mennyiért vetted, márcsak azért sem, mert rendszerint csökken az érteke mindennek idövel, ilyen alapon senki nem adózna.

Másrészt kérdéses, hoyg érvényesnek számít-e az adásvételi szerzödés, ha nincs benne a vételár összege.

2019. okt. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell.

Adózni a jövedelem után kell: Bevétel - kiadások = jövedelem (egyes esetektől eltekintve)

Ha még drágábban adtad volna el, akkor se kellene nagy valószínűséggel, mert 600ezer forintig nem kell SzJA-t fizetned az ingóság értékesítése után.

2019. okt. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat habár 1-1 egyelőre de en is a 2 re szavazok. Mert az eladasiar az nem jovedelem. A jovedelem a vetelar es az eladasi ár közti pozitív különbség kene legyen. Azt biztosan tudom hogy ingatlannal és tőzsdei ugyleteknel igy van csak az ingóságban nem vagyok voltam biztos
2019. okt. 21. 09:31
 4/11 veterán vas ***** válasza:

Az eladón és a vásárlón kívül, senkit sem érdekel, hogy mennyiért vették, vagy hogy mennyiért adták el a szóban forgó járművet.

/talán ezért is virulhat annyira a nepper-piac/

2019. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
2-es: HA egy lakást eladsz, az miért jövedelem? Mert a te logikád szerint az sem az, mégis kell adózni utána!
2019. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Www.rsm.hu/kalkulatorok

Van egy olyan hogy szja kalulator ingó es ingatlan utan 2019. Nem tudom belinkelni. E szerint ha megtudom hatarozni a megszerzesre forditott osszeget es az nagyobb mint a vetelar akkor nem kell adozni. Az eladasi ár meg nem jövedelem a jövedelem az eladási ár és megszerzésére fordított vagy akar erteknovelesre fordított osszeg kulonbozete. Ezt mondta a 2 szerintem. Ha ebből nyereség van az után kell adozni.

2019. okt. 21. 12:44
 7/11 A kérdező kommentje:

Www.rsm.hu/kalkulatorok


Van egy olyan hogy szja kalulator ingó es ingatlan utan 2019. Nem tudom belinkelni. E szerint ha megtudom hatarozni a megszerzesre forditott osszeget es az nagyobb mint az eladasi ár akkor nem kell adozni. Az eladasi ár meg nem jövedelem a jövedelem az eladási ár és megszerzésére fordított vagy akar erteknovelesre fordított osszeg kulonbozete. Ezt mondta a 2 szerintem. Ha ebből nyereség van az után kell adozni.

2019. okt. 21. 12:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként logikatlan lenne ha fizetni kéne. Ha veszel egy autot a szalonban es barmilyen oknal fogva másnap eladod 20%al olcsóbban akkor amiért kellene adót fizetni azután amit kaptál érte ha kevesebb mint amennyiért már adózott jövedelemből vetted. Természetesen ha többért adod el akkor a különbözet után logikus hogy adozni kell.
2019. okt. 21. 12:54
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 5-ös:

Ha egy lakást eladsz, nem biztos, hogy származik belőle jövedelmed.

De ha még származik is, pont a lakás az a kivétel, aminek a megszerzési ideje is számít adózás szempontjából: ha az 5. évben, vagy később adod el, nem kell jövedelmet számolnod belőle (jelenleg hatályos törvények szerint)

A kérdés és az adózás szempontjából lényegtelen az én logikám, az SzJA tv. részletesen szabályozza hogy mi után mennyit kell adózni, mi bevétel, mi költség, mi jövedelem.

"62. § (1) * Az ingatlan, a vagyoni értékű jog átruházásából származó bevételből (a szerzés időpontja szerint megosztott bevételből) le kell vonni az átruházó magánszemélyt terhelő következő igazolt költségeket, kivéve azokat, amelyeket valamely tevékenységéből származó bevételével szemben költségként elszámolt: *


a) a megszerzésre fordított összeget, és az ezzel összefüggő más kiadásokat;


b) az értéknövelő beruházásokat;......

2019. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

#8!

"Természetesen ha többért adod el, akkor adóznod kell"

Nem, akkor sem kell. Ha van madár aki többért megveszi,...... az legyen az ő baja.

2019. okt. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!