Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet számlát visszamenőlegese...

Lehet számlát visszamenőlegesen, korábbi napra kiállítani?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, és november - december hónapra szeretném szüneteltetni a vállalkozásomat. A cégnél viszont, akiknek dolgozom, az a szokás, hogy minden hónap 5. és 10. közt küldik az előző havi elszámolást, ami alapján én kiállítom nekik a számlát.

Na már most, azt tudom, hogy szünetelés alatt nem számlázhatok, ezért úgy gondoltam, hogy visszamenőleg, okt 31.-i dátummal kéne kiállítani nekik a számlát, akkor is ha mondjuk valójában ez nov 4-én történik. Ezt így meg lehet csinálni? Vagy ha nem, akkor mi a jó megoldás? Hiszen november hónapban tulajdonképpen már nem dolgozom, a számlán az októberben elvégzett munkáim lesznek. (számlázz.hu-n számlázok egyébként, papír alapon)



2019. okt. 28. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ott a számla kiállításának a dátumát szerintem nem tudod módosítani. Számlatömbbe azt írsz, amit akarsz (nyilván nem :) ), de online számlázó a kiállítás napját magától hozza szerintem. A teljesítést tudod variálni (ez folyamatos szolgáltatás amúgy?), de ez mindenképpen sok érdekes kérdést vethet fel, amit nem biztos, hogy a neten található forrásokból meg tudsz fejteni hozzáértő szakember segítsége nélkül.


De miért nem szünetelteted a számla után a vállalkozásod? Katás vagy esetleg és nem akarod kifizetni a plusz egy havi adót?

2019. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, Katás vagyok, és jelezték a cégtől, hogy előreláthatólag januárig nem lesz munka. Mivel jelenleg más ügyfelem nincs, így 0 Ft várható bevétellel nem tartom ésszerűnek, hogy addig is fusson a vállalkozás, ezért lenne jó a szünet.

Novemberben már nem is dolgozom, a számla az októberben elvégzett munkákra lenne kiállítva, viszont az elszámolást nem küldik előbb, így jó lenne, ha visszamenőleg okt 31-i dátummal tudnám nekik kiállítani a számlát.

2019. okt. 28. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!