Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelővel való szerződést...

Könyvelővel való szerződést lehet szüneteltetni?

Figyelt kérdés

Pár hónapra szeretném szüneteltetni az egyéni vállalkozásomat. Mivel ez időszakban nem fogok vállalkozói tevékenységet végezni, így a könyvelő szolgáltatásaira sem lesz szükségem (maximum majd az adóbevallás készítésénél, de azt amúgy is külön díjazás szerint csinálja).

Ilyenkor lehet olyat, hogy vele is szüneteltetem az együttműködést? Felmondani nem akarom a szerződést, hiszen a jövőben még szükségem lesz rá, de a következő pár hónapban nem lesz úgymond dolga velem, szóval addig ha nem muszáj, nem fizetném neki a havidíjat.

Nyilván őt is meg fogom kérdezni erről, csak azért érdekelne, hogy ilyenkor mi az általános eljárás, hogy csinálják ezt a szünetelő ev-k??



2019. okt. 29. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a szünetelő ev-től nem kérek pénzt. Abban a hónapban, amikor a szünet kezdődött még igen, mivel akkor le kell adni a szüneteléshez szükséges dolgokat, záróbevallást, stb. És abban a hónapban újra, amikor újra kezdi a vállalkozást, hasonló okokból. De nekem ez alapból benne is van a szerződésemben, hogy szünet ideje alatt így alakul a fizetendő díj.
2019. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!