Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben van értelme...

Ebben az esetben van értelme feljelentés tenni a munkaügyi bíróságon?

Figyelt kérdés

Eljöttem a cégtől, én mondtam fel, ők 3 héttel később adták oda a kilépő papíromat. És a bennmaradt szabadságomat nem fizették ki. A rendes fizetésemet megkaptam, de mivel a szabadságra nem így nem akartam aláírni a kilépő papírokat, de addig győzködtek, hogy a végén aláírtam, de oda írtam a dátumot hogy mikor vettem át, ami 20 nappal később volt az utolsó munkában töltött naptól számolva.

Kevesebbre voltam bejelentve mint amennyit dolgoztam, meg volt több héten keresztül olyan hogy napi 14 órát dolgoztam, és a két műszak között nem telt el 12 óra.

Szerintetek így hogy aláírtam be lehet rajtuk hajtani a ki nem fizetett szabadságot?

Érdemes feljelentést tenni?


Köszi a segítséget!


2019. okt. 31. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Van az önkormányzatoknál ingyenes jogsegély szolgáltatás.

Sokan nem is tudnak róla, de akik tudják, azok is szégyellnek odamenni.

Így amikor elküldtek, vagyis közölték velem, hogy mondjak fel, én bementem ide.

Megyeszékhely, azt hittem, több hétre kapok majd időpontot, de annyira gyors volt minden, hogy következő hétre kaptam időpontot.

Itt csak elmondod a problémádat, és jogi tanácsot kapsz, ingyen. Ők meg tudják mondani, hogy mik a lehetőségeid.

Ha úgy tájékoztatnak, hogy érdemes továbblépni, akkor a védelmet is el tudják látni.

2019. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy az első írta, vagy:


Kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságot. Ott tegyél panaszt.


Ami lényeg: Nem az szokott gond lenni, hogy aláírtál valamit, hanem az, hogy mit írtál alá? Ha azt, hogy maradéktalanul megkaptad a béred, aminek a számfejtési papírján az áll, hogy a szabadságod is számfejtve volt rajta, akkor miként bizonyítod, hogy mégsem kaptad meg?

De ha a bérpapíron nem szerepel a szabadság, és jogos a kérésed, akkor indulj el a hatósághoz, és tegyél panaszt.


A munkaügyi bíróság ettől még messze van...

2019. nov. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" És a bennmaradt szabadságomat nem fizették ki. "


Azért mielőtt feljelentést teszel, nem ártana tisztázni, hogy hány nap szabadságod van egy évben, mennyit vettél ki ebből a kilépésig, és mennyi maradt még?

2019. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!