Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vagy alvállalkozóként...

Egyéni vagy alvállalkozóként könyvelés, bérszámfejtés?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha elég alap kérdés lesz, 2 év múlva fogom kezdeni az egyetemet. Könyvelő szeretnék lenni, azonban még néhány része homályos.


Ha alkalmazottként dolgoznék egy vállalatnál ott van könyvelő- és bérszámfejtő program. Azonban ha alvállkozó vagyok akkor a könyvelést hogy csinálom? Programban? Illetve a bérszámfejtés hogy működik? A járulékokat hogyan, hol vallom be?



2019. nov. 5. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha alvállalkozó vagy, akkor neked kell fizetni a programokért. Sőt, minden egyebet is, mint biztosítás, továbbképzések, irodaszerek, stb. A bevallásokra ott van a navos ányk, azt használjuk egyelőre.
2019. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha például egy pékségnek könyvelek. Programban dolgozok vagy papír alapon? Ha programban, akkor azt a pékségnek kell igényelni az adott programot a vállalkozáshoz? Ha papír alapon, akkor hogyan adom be?
2019. nov. 5. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Engedd el még ezeket a kérdéseket. Sulit elvegzed majd elmész dolgozni valahová ahol megtanulsz mindent.

Ha vállakozó vagy te veszed a könyvelő programot a rendszereket továbbképzést fizetsz


Nem tudom mindet felsorolni mert feleségem könyvelő vállakozó évek óta veszteséges csak szereti csinálni én meg fizetem. És nem szeretném összeadni mibe kerül nekem :)

2019. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Papír alapon ma már kb semmi nem megy, csak neten. Programot a piacon lévők közül bármit választhatsz, amit meg tudsz fizetni. A te és az általad könyvelt cégek preferenciáitól függ, hogy melyiket. Ha vállalkozóként könyvelsz, akkor mindent magadnak kell intézni. De előbb legyél túl a sulin, majd menj el egy helyre releváns gyakorlatot szerezni (min 5 év) és utána gondolkodj önálló munkavégzésen, addig esélyed sincs.


Én egyszer könyveltem egy cégnek (nemzetközi szállítmányozás) úgy, hogy az ő saját könyvelőprogramjukkal, hát soha többet... Több okból is sántít az ilyen kooperáció.


Amúgy hogy tudja a nejed veszteségessé tenni az irodáját? Ennyire kevés ügyfele van, vagy ennyire olcsón dolgozik? Őt nem zavarja ez?

2019. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz :)


Egyebként az alvállalkozónak is kell könyvelnie? Vagy elég, ha benyújtja a számlákat a fővállalkozó felé, aki kifizeti? Az alvállalkozó meg csak a járulékokat vallja be?

2019. nov. 6. 07:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy érzem baromira nem vagy tisztában a fogalmakkal. Tényleg az lenne a legjobb ha ezt most elengednéd és tanulnál még. A kérdésednek nemigen van értelme, vagy csak én nem értem mit szeretnél ebben az utolsóban :D
2019. nov. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!