Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a bérszàmfejtök nem vonjàk...

Ha a bérszàmfejtök nem vonjàk a m. vàllalo fizetéséböl a letiltàst amiert bírsàgot kap a cég, a bírsàg kifizetése ràterhelhetö a bérszàmfejtökre?

Figyelt kérdés
A bérszàmfejtök külsös cég, nem alkalmazotti a stàtusz.
2019. nov. 6. 13:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Birosàgi végzéssel van birsàgolva egy cég mert a munkavàllalo béréböl nem vonta le a letiltàst, igy az kifizetésre sem került az ügyvédeknek.

A bérszàmfejtök egyszerüen figyelmen kivül hagytàk magàt a letiltàst, mindvégig teljes bért kapott a munkavàllalo.

Igy a cèget megbírsàgoltàk.

2019. nov. 6. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a két cég közti szerződésben van erre vonatkozó rész, az lesz a mérvadó a kérdésben. De véleményem szerint igen, áthárítható a bírság feléjük (persze csak abban az esetben, ha a ti cégetek mindent időben és hiánytalanul a rendelkezésükre bocsátott).
2019. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Idöben megküldésre került részsükre minden dokumentum


Akkor àtfutom a szerzödést.

Köszi

2019. nov. 6. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:

"Birosàgi végzéssel van birsàgolva egy cég mert a munkavàllalo béréböl nem vonta le a letiltàst, igy az kifizetésre sem került az ügyvédeknek.


Igy a cèget megbírsàgoltàk."


Ez nekem így magas. :)


Munkabérre letiltást végrehajtó ad ki. A végrehajtói számlára kell utalni a levont összeget.

Ha nem teljesítik, akkor kötelezhető a cég a levonni vagy átutalni elmulasztott összeg megfizetésére (az adós helyett).


Hogy jön ide ügyvédnek utalás?


Vht:

"A munkáltató felelőssége

79. § (1) A munkabérre vezetett végrehajtásra vonatkozó kötelesség megszegése esetén a munkáltató a le nem vont összeg erejéig készfizető kezesként felel a végrehajtást kérőnek.


(2) Ha a munkabérre vezetett végrehajtásra vonatkozó kötelességet a munkáltató alkalmazottja szándékosan szegte meg, és a munkáltatótól a le nem vont összeget nem lehetett behajtani, a be nem hajtott összeg erejéig az alkalmazott készfizető kezesként felel a végrehajtást kérőnek."


Mivel nem a dolgozót foglalkoztató cég alkalmazottja követte el a hibát, ezért a cég és a külsős cég közötti megállapodás a mérvadó.

Attól függetlenül "perelhető" a külsős cég, "károkozás" miatt. Annál jobb viszont nincs, ha megállapodnak.

2019. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a kutatàst!


A kérdésben is végrehajtorol van szo, csak leegyszerüsitettem ügyvedre veletlen.


A kérdezett esetben elsö felszolitas utan màr birosagi vègzés jött bírsàgrol(habàr nem azonnal). Semmi egyéb, azaz nem vàltoztattàk meg azt, hogy a munkavàllalo helyett a cég lenne a tovàbbiakban az ados. Az ados a munkavàllalo maradt. Es le kell vonni a bèréböl es ki kell fizetni.


Mindenestre màs uton kezdtem megoldani most a dolgot.

Felvettem a birosàggal a kapcsolatot es csak eltöröltetem a birsàgot mivel talàltam jo, befogadhato indoklàst hozzà.vàrjàk a levelet. Még nem jogerös a végzés sem.


Volt bírsàg, nincs bírsàg. Kopp kopp

2019. nov. 7. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!