Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Interneten eladott használt...

Interneten eladott használt dolgok/termékek utáni adózás?

Figyelt kérdés

Volt itthon jó pár olyan dolgom , ami azért nagy érték, még régen vettem számlával stb, majd ugye használtam és eladtam nemrég.


Pl : Volt itthon 2 telefon . Egyiket vettem 160.000 Ft-ért, eladtam 90.000 Ft-ért. A másikat vettem 120.000 Ft-ért, eladtam 86.000 Ft-ért. Illetve van még jópár ilyen dolgom, amin buktam olyan kb 40-50.000 Ft-okat.


Nos ezeket eladtam. Kb olyan 590.000 Ft jött össze , ahogy össze számoltam, ez a kapott összeg. De egyiken sem nyertem, mint írtam, buktam kb 40-50.000 Ft-t minden terméken.


A kérdésem az , ha eladok még mondjuk valami felesleges dolgomat, aminek nem látom már hasznát és mondjuk amit kapok érte és hozzá adódik az 590.000 Ft-hoz és át lépi a 600.000 Ft-os értékhatárt, akkor kell adóznom? Vagy pontosan hogy van ez?


2019. nov. 6. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ha van mivel igazolni, hogy nem származik belőle jövedelmed, akkor nem kell...de amúgy se nagyon foglalkoztat ez senkit szerintem ekkora tételben.
2019. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a saját megunt, feleslegessé vált dolgaidat adod el, 600 ezer ft-ig adómentes, ezt jól tudod, a 600 ezer ft feletti rész után adózni kell, méghozzá a 40 %-át. Jobban jársz, ha idén már nem adsz el semmit :-)
2019. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha még idén eladok egy autót 800.000 Ft-ért? Akkor abból is adózni kell?
2019. nov. 6. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

A kettes jó nagy hülyeséget írt. Nincs 40%-os adó. Meg a 600 ezret sem teljesen így kell nézni. A jövedelem is számít ebben a helyzetben nem csak a bevétel.


A magánszemélynek nincsen adókötelezettsége, amennyiben az ingó értékesítésből származó összes jövedelme nem több 200 ezer forintnál. Ha azonban az értékesítésből származó bevétele meghaladja ezt az összeget, akkor a 200 ezer forint feletti rész után meg kell fizetnie a 15%-os adót. Fontos, hogy ebben az esetben a teljes jövedelmet be kell vallani, és annak 15%-os adóját csökkenteni kell a mentes részre jutó adóval. Jövedelem nem egyenlő a bevétellel.

2019. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az utolsó írta.


Évi 600 ezer BEVÉTELIG nem kell vele foglalkozni. Bevallás szempontjából sem.


Évi 600 ezer forint bevétel felett: Meg kell állapítani a jövedelmet belőle, és még akkor is be kell vallani, ha egyébként fizetnivaló nem lesz utána.


Jövedelem = Bevétel - elszámolható/igazolt költség (megszerzésére fordított összeg)

Ha nem tudja igazolni az értékesített ingóság utáni költséget, akkor a bevétel 25 %-a számít adókötelesnek.


Az adó összegéből 30 ezer forintot nem kell megfizetni, csak a feletti részt. Ha mondjuk 28 ezer forint lenne az adó összege, akkor semmit nem kell fizetni, viszont a bevallásban akkor is szerepelnie kell mind a bevételnek, mind a költség összegének, és a kettő különbözeteként az adóköteles jövedelemnek.

Ha 42 ezer forint lenne a kiszámolt adó, akkor 12 ezret kellene csak megfizetni, és így tovább.


Az összeghatárok (korlátok, mentes rész) nem ingóságonként értendők, hanem egy adóéven belül értékesített összes ingóságért kapott bevételként.

2019. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nekem az elektronikai dolgokért egész évben kapott összeg 598.000 Ft, amin azért buktam de ha még eladók egy autot , akkor mi van? Azzal törődni? Olyan 750-800.000 Ft
2019. nov. 7. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor kell törődni, de az autódnak is volt beszer ára, valamint költhettél is rá ezt-azt.
2019. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, akkor kell vele törődni, bevallásban is kell az egészet szerepeltetni. Ahogy írtam, nem biztos, hogy ilyen esetben is lesz adófizetési kötelezettséged, de attól még szerepeltetni kell benne, levezetni a bevétel, elszámolt költség és abból kiszámolt adóköteles jövedelmet. Ha ez utóbbi nullára jönne ki, akkor is fel kell tüntetni.


Évi 600 ezer BEVÉTEL összegig nem foglalkozunk vele (haszon összegétől függetlenül) és bevallás sem kapcsolódik hozzá (akkor sem, ha van belőle hasznod).

2019. nov. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!