Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adókedvezmény érvényesítése...

Adókedvezmény érvényesítése önellenőrzéssel. Hogyan?

Figyelt kérdés
Laktózintolerancia miatti adókedvezményem szeretném érvényesíteni korábbi adóévekre visszamenőleg. Kitöltottem a bevalládosokat, kértem a számlára való átvezetését a bentmaradt kedvezményekre, hibát a nyomtatvány kitöltő nem jelzett, viszont a NAV visszadobta, ugyanis az adóalap nem változott, így szerintük nem kell a 16-01 es lapot kitölteni, viszont, ha az nincs kitöltve, akkor nem tudom a 170 es lapon sem beírni a visszajáró összeget. Valaki, aki csinált már ilyet, segítene, hogy mit töltsek ki akkor?
2019. nov. 14. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az adóalapot csökkenteni kell a kedvezmény mértékével. Én az első házasok kedvezményét érvényesítettem így, ott valami magas összeget be kellett írni, mint az adóalapot csökkentő összeg, a többit magától kiszámolta, kijött hogy mennyi a visszajáró, megadtam a számlaszámot, 30 nap múlva ott volt.
2019. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miként töltötted ki az önellenőrzést, de ha adóalapot, vagy adó összeget érint a változás, az alapból önellenőrzés.

Ha jól töltötted ki, akkor nem értem a NAV hozzáállását.:(


Kitöltési útmutató:

"Az önellenőrzés az az adózói javítás, amikor az adóalap, illetve az adó összege az eredeti

bevallásban feltüntetett adóalaphoz, adóhoz képest változik. Nincs helye az önellenőrzésnek,

ha a törvény által megengedett választásán utólag szeretne változtatni. Önellenőrzéssel csak

azt az adót lehet módosítani, amelynek összege az 1 000 forintot meghaladja."


Biztosan jól töltötted ki a nyomtatványt?

45. sora rendben?

2019. nov. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nem rendes bevallás során akartam visszaigényelni az adott összeget.


Második:

Igen, mindent úgy csináltam, ahogy le van írva, ezért nem értem én sem. Majd bemegyek vagy felhívom őket, hogy mit javítsak, mert így ez már önellenőrzés javítása lesz...

2019. nov. 16. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól teszed, mert szerintem a NAV most téved.


Édesanyámat azért rendelték be egyszer bevallást javítani, mert a bevallásában feltüntetett saját maga által befizetett adóelőleget. Ezt kérték javítani, hogy ilyen nincs, mivel azt a munkáltató vonja le.

Jeleztem, ha nem vették volna észre, egyéni vállalkozó, saját maga munkáltatója, és a havi jövedelme után fizeti be az adóelőleget, nem pedig levonják tőle. Puff!


Ők néztek nagyot, én szörnyülködtem, aztán - kérésemre - jegyzőkönyvbe vették, hogy az jó, ahogy van.


Ez már nagyon régen volt ugyan, de az épületen kívül az jutott eszembe, lehet, hogy helyet kéne cserélnem az ügyintézővel... :)

2019. nov. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!