Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e ilyen esetben adót...

Kell-e ilyen esetben adót fizetni?

Figyelt kérdés

Pár éve elköltöztem, Magyarországról, viszont a 2019-es év elejétől hazaköltöztem tanulási célból. Mivel eddig külföldön dolgoztam ott is adóztam, de a pénz nagyrészét a magyar bankszámlámra hazautaltam, egy részéből pedig a tőzsdézésbe belevágtam. Utána néztem és egy blog szerzője szerint az adóbevallásomban a tőzsdei kereskedésnek az eredményei még akkor is kell, hogy szerepeljenek, ha negatív hozamot értem el. Évközben kb 2-3 alkalommal előfordult, hogy automatiusan kiutalt a brókercég a magyar számlámra nevetségesen kis összegeket értsd 100ft vagy 400ft körüli összegeket. Mivel abszolút nincs semmilyen adóköteles jövedelmem, se munkám az idei évtől ezért kicsit bajban vagyok, mivel ebben az esetben nyílván nem kell, kellene adóbevallást készítenünk, viszont abban a pénzügyi blogban, amit megnéztem kerek perec le volt írva, hogy még a negatív tőzsdei eredmény után is adóbevallást kell készítenem.

Ráadásul pár hónapon belül ismét készülök elhagyni az országot, tehát biztosan nem fogok már munkát vállalni.

Nem tudom, hogy ez számít-e vagy sem de a brókercég nem magyar, hanem külföldi.

Akkor most mi a teendő?



2019. nov. 16. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi az akadalya amugy annak, hogy csinalj? Kb 10 perc, fizetned ugysem kell negativ hozam utan. 10 perc alatt a nullara csokkented az eselyet (barmely kicsi is legyen), hogy kesobb bajod lehessen.
2019. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, csináld meg, aztán kész.


Én annak idején 6 éves kislánynak készítettem 3 ezer forintról bevallást. Fizetnie neki sem kellet, de bevallani igen. Elkészült, befogadták, nem volt utána miért aggódni a szülőknek, hogy adott esetben bírságolnak, mivel nem csinálták meg.

2019. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!