Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabadúszó digitális művész...

Szabadúszó digitális művész hogyan adózik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem én írtam ezt a kérdést, egy másik oldalon találtam:

[link]


De minden szava igaz rám is, és nagyon szeretném tudni a választ, de az oldalon még nem írt neki senki. 1 éves kérdés.

(Ezerrel guglizom most a válaszokat, így botlottam bele ebbe a kérdésbe)


Ha valaki tudna válaszolni, annak nagyon megköszönném ♥


"Üdvözletem!


Jelenleg munkanélküli vagyok. Digitális művész vagyok, vagyis digitális kép formátumú műalkotásokat festek számítógépen. Ezen tevékenységre szeretnék megrendeléseket fogadni, magánszemélyektől, és elsősorban külföldről. Ez úgy nézne ki, hogy a külföldi magánszeméllyel Emailben vagy más csatornán megállapodunk, majd elkészítem a képet, amihez utána elektronikus hozzáférést biztosítok. Tehát tulajdonképp egy szolgáltatásért fizetnének, nem pedig termékért. Az elkészült képet én feltölteném az Internetes galériáimba, a megrendelő pedig ugyancsak feltöltheti, vagy magának kinyomtathatja, de a kép szerzői jogai nálam maradnak.


Körülbelül havi 3-5 megrendeléssel számolnék, ami az elején havi 50-80 ezer közötti bruttó bevételt jelentene. Emellett alkalmanként esetleg eladnék nyomatokat is. Fontos megjegyezni hogy a megrendelések beérkezése egy előre beláthatatlan dolog, tehát a számuk és a bevétel havi szinten erősen ingadozhat, az is lehet hogy lesznek olyan hónapok amikor egyetlen megrendelés sem lesz.


Mivel külföldre dolgoznék, így a számlázást elektronikusan kell megoldani. És mivel a ritkán esetileg elkészített és eladott nyomatoktól eltekintve fizikális termék nem lesz, így telephely, raktár vagy raktárkészlet sem lesz, és a munkavégzés sem igényel fizikális anyagot, az teljességgel számítógépen történne, otthonról.


A kérdés hogy ezt milyen formában lehet Magyarországon jogkövető módon végezni? A tevékenység kiszámíthatatlan jelleg és kezdeti várt alacsony bevétel alapján a KATA kiesik.


Tehát mivel járnék jobban, nem KATÁ-s Egyéni Vállalkozó, vagy Adószámos Magánszemély?


Mennyi lenne az adóm ezen esetekben, illetve nem KATÁ-s EV-nak vannak-e havi fix költségei amit akkor is fizetni kell ha abban a hónapban semmi bevételem nem volt?



A válaszokat előre is köszönöm,

K. K."


2019. nov. 21. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Elsétálsz egy könyvelőhöz, ne adja isten adótanácsadó végzettségű könyvelőhöz, ott kifizeted a tanácsadási díjat, és akkor megmondja majd neked.
2019. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanez az én kérdésem is, nem írom ki külön. Tudja valaki?
2020. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!