Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként egy...

Egyéni vállalkozóként egy vendéglő eladása után hogyan kell adózzak?

Figyelt kérdés

EV. vagyok, van egy 300M Ft értékű vendéglőm, amelyet 10 éve vásároltam meg. Most szeretném eladni. Ezután mennyi adót kell fizessek/ ha kell egyáltalán?

Számít az éves bevétel? Hogy Katás vagyok-e,Áfás vagy sem?



2019. nov. 21. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:

"EV. vagyok, van egy 300M Ft értékű vendéglőm, amelyet 10 éve vásároltam meg."


És könyvelőd nincs?

2019. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De van, de szeretnék választ kapni amennyiben valaki tud segíteni. :)
2019. nov. 21. 19:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre nem tudhatjuk a választ. Nem tudhatjuk, hogy pl ingatlanértékesítésre áfát választottál vagy általános szabályokat, stb. Infók nélkül nem lehet jó tanácsot adni.
2019. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem életszerű, hogy valaki 10+ éve vállalkozó, és erre nem tudja a választ, illetve inkább egy névtelen netes oldalon érdeklődik, mint a könyvelőénél.
2019. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, csak azért tettem fel így a kérdést, hogy jobban megértsétek.

Nehezen találtam neten választ erre, arra vagyok kíváncsi, hogyha valaki EV és egy üzletet/ingatlant elad ennyi idő után, akkor hogy van az illetékfizetés.

2019. nov. 21. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:

DE ennyiből ezt felelősen megválaszolni nem lehet.....

Írták fentebb már többen is.

Nekem kb tíz további kérdésem lenne, no meg kellenének számok is....

2019. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na most az illetékre vagy az adóra vagy kíváncsi? Mert az sem mindegy. A kérdésedben adóról volt szó, most meg illetéket írtál.
2019. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szemmel láthatólag a kérdezőnek fogalma sincs a dolgokról, nincs rálátása egy válallkozásra, nem is az Ő étterme - csak valakinek a pénzügyeire kíváncsi.


Ráadásul az igazmondás sem erőssége, mert rákérdeztem, hogy "nincs könyvelőd?" és minden további nélkül visszaírta, hogy de van, majd kiderült, hogy nem is róla van szó. Egyre zavarosabb.


Kérdező, ember nincs a talpán, aki erre tud választ adni, mert számtalan dologtól függ az adózás.

Aztán meg, ha pl. csődbe ment a vállalkozás és van adótartozás, akkor nem is adhatja el, mert fedezetelvonásnak minősül.


És nem, nem vagyunk értelmi fogyatékosok - akkor is megértettük volna, ha általánosságban írod le és nem úgy, mintha a Tiéd lenne.

2019. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!