Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nők tényleg fizetnek külön...

A nők tényleg fizetnek külön adót az autójuk után?

Figyelt kérdés

Iskolában a "wage gapről" beszélgettünk, és valaki megemlítette, hogy mivel ő lány, több adót kell fizetnie a kocsija után. Én az ilyesmihez nem értek, de nők, lányok, akiknek saját kocsitok van, meg tudjátok erősíteni ezt? Valahogy nem tudom elhinni, hogy konkrétan rá lenne írva a papírra olyasmi, hogy "+ xxx ft az illető neme miatt"...

(Mellesleg szintén lány vagyok)



2019. nov. 21. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

(Feltetelezem kotelezo biztositasrol beszelsz, hisz auto utan maganszemelykent fix osszeg van, a kotelezo tud valatozbi par parameter alapjan.)


Nincs ilyen, felteve hogy emiatt nem utkozik tobbet. :)

(Amugy torvenytelen is lenne es eleg konnyen lebuktathato is, hisz egy parametert kell csak hozza valtoztatni, tetszoleges onlina alkusz oldalon ellenorizheto is.)

2019. nov. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Hülye feminizmus, ez ma a divat.

De nemcsak nőknél, a pályakezdő nulla tapasztalatra is annyit akar mint a több éves tapasztalattal rendelkező, már kipróbált ember egy cégnél.

Aztán csodálkoznak, hogy nem veszik fel őket az irreális elvárásaikkal sehova :)

2019. nov. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Bizonyítsa!


Nincs ilyen.

Jogsi kora, jármű kora, bonus malus [link]


Lehetsz helikopter is, nincs nemi megkülönböztetés. Az, hogy a nőci ezt mondta, annyit jelent: ne kezdj vele, mert őrült.

2019. nov. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Egyébként én is úgy tudom, hogy nőknek többet kell/kellett fizetni és én is próbáltam a díjszabásnál rájönni, hogy melyik kérdésből kalkulálják ki vajon az extradíjat, de szerintem már a névből (vagy nem meghatározásből) rögtön azt vehetik alapul.

Nem tudom, hogy most így van-e, azt hiszem a női statisztikákra hivatkozva tették ezt, de nyilván ott húzza le a biztosító az embereket, ahol tudja...

2019. nov. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Na, meg is van: 2013-tól NEM tesznek különbséget!


[link]

2019. nov. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
bocsi, rossz linket küldtem, ez életbiztosításról szól, de csak arról találtam infót, hogy a casco drágább a nőknek...a kötelező is simán lehet/lehetett több, de azt most nem látom.
2019. nov. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
NINCS ilyen. Pont a férfiaknak volt több, mert átlagban többet okoznak balesetet, de az EU törölte ezt, mert diszkriminatív volt. Erre pár hülye p|csa elkezdett akadékoskodni, hogy "drágább lett a férfiakéhoz képest" (ami annyiban igaz, hogy régebben olcsóbb volt a nőké, most meg egyenlő, de ez kb. az a szint, mint amikor az egykulcsos adó ellenzői akadtak ki, hogy mostantól mindenki fizetésarányosan egyformán adózik, nincs olyan, hogy valaki semennyit).
2019. nov. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm mindenkinek a választ! :) Valahogy én is így gondoltam ;) Már csak azon csodálkozom, hogy a tanár ezt nem javította ki ott helyben...
2019. nov. 22. 06:40
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Lehet h azert mert a tanár is besz*pta a feminista hazugságot...
2019. nov. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha lenne wage gap az azt jelentené hogy a női munkaerő olcsóbb, ezért minden vállalkozás nőket akarna alkalmazni. De nem így van. A wage gap legjobb esetben egy városi legenda, legrosszabb esetben egy tudatosan terjesztett propaganda. (Komolyan miféle iskola az ilyen??)
2019. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!