Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Van egy telkem ami nincs meg 5 éve még a nevemen, tehát adóznom kell utána. (gyk népe szerint). Viszont egy másik területe van még nagyapámnak, ami már jóval régebb óta megvan neki amit nekem akar adni, hogy egybe az egészet eladhassam. Nos ez szép és jó, de ha ez így lenne, el lenne lopva a pénzem 16 százaléka. Szóval lehet azt csinálni, hogy találok egy vevőt, aki meg akarja venni az egész területet, és fizet mondjuk 99%ot nagyapám területéért, és 1 százalékot az én területemért. Tehát a 99%ra nem adózok, csak a maradék 1re így tulajdonképpen megúszva azt, hogy el legyen lopva a pénzem.
2019. nov. 22. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A feltűnő értékaránytalanság miatt az illetéket becsléssel fogják megállapítani és kiszabni, nem a feltüntetett vételár alapján. Az adóhatóság se hülye!
2019. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Okoskodsz, hogy ellopják a pénzed... Mi 16%, süsükém?
2019. nov. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

A vevő a telket megveszi Tőled, a másik területet pedig a nagyapától. Két adásvételi szerződés, két eladó, egy vevő. Ennyi.


Te a részed után leadózol, ahogy illik, a nagypapa telkének értékesítése pedig adómentes.

2019. nov. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval utolsó, akkor meglehet csinálni amit írtam?
2019. nov. 23. 10:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Első mit értesz az illetéken? Vagy hogy megy ez?
2019. nov. 23. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szóval utolsó, akkor meglehet csinálni amit írtam?"


Meg lehet csinálni, de minek?

Miért akarja Neked adni a nagypapa (ajándékozás), amikor Neked SZJA kötelezettséged keletkezhet az ajándékként kapott rész értékesítése esetén?

Így, hogy Ő eladja a nevében a saját részét, Te pedig a saját részed ugyanannak a vevőnek, neki nem keletkezik SZJA, Te pedig adott esetben leadózod a Te részed után a jövedelmet. Majd Neked ajándékozza az értékesítés után kapott bevételt, ha akarja. Az pedig egyenesági rokonok között illetékmentes is, SZJA szempontjából pedig adómentes.

2019. nov. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!