Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbírságolt volna már a NAV,...

Megbírságolt volna már a NAV, ha 2014-ben nem nyújtottam volna be SZJA bevallást?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem emlékszem rá, hogy 2014-ben adtam-e be adóbevallást. A többi évben mindegyikben megtörtént. Ha tényleg nem adtam volna be, mindenképpen megbírságoltak volna? Mert nem kaptam bírságot, akkor ezek szerint még is beadtam, csak nem emlékszem?


Köszönöm!


2019. nov. 23. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Majd eszükbe jut, büntetéssel együtt.
2019. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kaptál tőlük felszólító levelet?
2019. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014-ben vagy 2014-re?
2019. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2# Kaptam egy felszólító levelet 2014. november 10. dátummal, hogy nem nyújtottam be adóbevallást, tegyem meg, mert megbírságolnak. Na most rémlik, mint ha bementem volna a NAV kirendeltségbe rendezni a dolgot, de öt éve volt, nem emlékszem. Az biztos, hogy jött egy e-mail 2014. november 21-én az Ügyfélkapura, melynek tárgya "NAV értesítés". Esélyes, hogy a benyújtásnak a visszaigazolása, de megnézni már nem tudom, mert törlődött az Ügyfélkapu fiókból.


3# 2014-re, de nem évült el még az sem, csak majd 2020. január 1-én. Kivárhatnám ezt, de nem megy sajnos, mert KOMA adatbázisba kell jelentkeznem.


Ezért kérdezem azt, hogy ha nem nyújtottam volna be, akkor megbírságoltak volna? Nyilván hétfőn kiderül, csak gondoltam hát ha tudja valaki, hogy minden esetben bírságolnak-e. Mert ha igen, és engem nem bírságoltak meg, akkor be kellett, hogy nyújtsam. Sajnos elég zűrös év volt, költözés, munkahely váltás, barátnő váltás, ráadásul köztisztviselő lettem, abban az évben három választás volt, ami nagyon leterhelt, ezért nem emlékszem pontosan.


Köszönöm!

2019. nov. 23. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!