Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik, ha elfelejtem...

Mi történik, ha elfelejtem bevallani ingatlan utáni bevételem?

Figyelt kérdés

5 éven túl elévül ugyebár. Mennyire nézik át az átlag magánemberek bevallásait? Ha pl első évben megúszom, utána sanszos hogy hagyjak az egészet?


Eladtam és vettem egy másikat helyette, beleszámoltattam illetékkedvezménybe is.


// Feltételesen kérdezem //



2019. nov. 23. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfelejted azt hamar észreveszik ha rosszul írod meg azt nem igazán nézik
2019. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pl elszámolom véletlenül, de utalok nekik lóvét, akkor úgymond úgy veszik, hogy jéé, jött lóvé, okés a csóka, hagyjuk békén?
2019. nov. 23. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elmult egy evben nagyon raszalltak az ingatlan-illetekekre, a tagabb ismerosi koromben egy ev alatt 5 ingatlan cserelt gazdat, ebbol negynel kimentek es felbecsultek a hazat, mert gyanusan alacsonynak talaltak az illeteket. Mondjuk mind a negy realis volt, tenyleg annyiert keltek el a piacon, radasul ebbol a negybol harom videken tortent.

Szoval batran elmondhato, hogy nagyon rafekudtek, igy ennek alapjan, ha gyanusnak talaljak, akkor a buntetesen tul meg egy vagyonosodasi vizsgalatot is kaphatsz. :/

2019. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyonszerzés utáni illetékről, hanem értékesítés utáni bevallásról, adófizetésről kérdeznek.


Mivel minden ingatlannal kapcsolatos tulajdonosváltásról tud a NAV (Ő is kap a szerződésből, mivel az alapján veti ki a vevőnek az illetéket), ezért elég, ha csak lefuttatnak egy "listázást" a rendszerből, és lehet, hogy felkerülsz rá, mint ellenőrzésre kiválasztott.


Ezt nem tudhatjuk, és ugyebár van rá 5 évük.


Mi történik? Adott esetben megbírságolnak, megfizettetik az "eltitkolt" jövedelem utáni adót és késedelmi pótlékát.

2019. nov. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:

biztosnem elég utalni valamennyit. Azt biztos összevetik, hogy a bevallás és az utalás megegyezik-e.


Aztán ugye látják, hogy adtál el ingatlant, és azt is, hogy azt mikor vetted. Ha nem vallottál be jövedelmet, az ugye azt jelenti, hogy a járulékos költségek (felújítás, ügyvéd, stb.) elvitték a nyereséget, nem kerestél az ügyön semmit. Könnyen lehet, hogy erre lefuttatnak valami programot, és ha gyanús, akkor behívnak, hogy mutasd már be a számláidat.

2019. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából vannak számláim, mert felújítottam előtte (kb 1 misi számla)


A lakás fele régebbről az enyém volt (10en éve), 2 éve ajándékozással megszereztem a 1/4 részt, utána megvettem a fennálló 1/4-et.


Kb összességében 600-700k-t kéne adózni utánuk.

2019. nov. 24. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!