Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA adatbázis létezik? Ahol...

KATA adatbázis létezik? Ahol az adószám szerint megmondja, hogy az ev a KATA alá jelentkezett be, vagy sem.

Figyelt kérdés
Partnertörzs ellenőrzést csinálok épp. Élő adószámok, de vajon KATA szerint vagy sem. Erre van valahol felület?
2019. nov. 27. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs. A kata alá bármikor be lehet lépni és ki is lehet lépni, lassan is menne az adatbázis frissítése szerintem. Az adózási mód, nem nyilvános adat, ezért nincs is a cégjegyzékben meg az evny lekérdezőben sem.
2019. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A számlájából kiderül. Ha nem számláz, akkor meg úgyis mindegy.
2019. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ráírja...mert azért elég gyakran sikerül elfelejteniük. Én ezért olyan bélyegzőt csináltatok az ügyfelekkel, amin rajta van alapból és akkor nincs elfelejtve.
2019. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amit az utolsó is írt, hogy pont a ki be lépkedés miatt, valaki már tud számlázni, csak vált katára és lemarad ez az apró fontos részlet.


Anno a férjem játszotta el, hogy az első 20 számláját dobtam vissza, pedig szájbarágtam neki, hogy állandó megjegyzésnek vigye fel a "számla kibocsátója KATA alany" és nem sikerült neki.

2019. nov. 27. 15:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy hasonlóra gondolok mint adóalany csoportos lekérdezésnél. Felküldöd a txt filet, és egy válasz, hogy igen nem, utána elég összevetni a partnerlistát, hogy stimmel e.
2019. nov. 27. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs jogod emiatt számlat visszaadni vevőként. A kiállító kötelezettsége feltüntetni. Ha nem teszi, akkor neked nincs erről nyilatkozattételi kötelezettséged.


Inkább azt nézd meg, hány ev-től fogadtal be úgy számlát, hogy nincs rajta nyilvántartasi szám. Mert azért te vagy felelősségre vonható, hogy nem vontál adót.

2019. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Könyvelőként dobtam vissza, mielőtt kiküldte volna a számlát.
2019. nov. 27. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!