Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiskorúként Adózást Hogyan...

Kiskorúként Adózást Hogyan Lehetne Megoldani?

Figyelt kérdés

Udemy-re készítettem kurzust, amiből valószínűleg lenne havi ~100000-2000000 forintom. Viszont az a baj hogy még nem töltöttem be a 18at, és így kata-zni se tudok meg céget se tudok alapítani. Hogyan lehetne ezt legálisan megoldani?

Arra gondoltam még, hogy esetleg valami 18as ismerős, családtag bejelenti magát kata-ra és a jövedelem mondjuk 90%át átutalná nekem. Ez így legális lenne?



2019. dec. 1. 08:57
 1/5 A kérdező kommentje:

és legyetek olyan aranyosak hogy nem írtok olyan válaszokat hogy "jajj te kinek képzeled magadat" meg hogy "biztos nem lenne belőle ennyi bevételed mit gondolsz magadról".

Legyetek olyan kedvesek, hogy ha nem tudtok válaszolni a kérdésre akkor nem firtatjátok a koromat és az életem értemlét!!!!

2019. dec. 1. 08:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek arra gondoltam, hogy azt tanácsolom, a szüleid nevén fusson - ha van főfoglalkozásuk. De ha ilyen elvárásaid vannak, akkor nem fog menni:


"Arra gondoltam még, hogy esetleg valami 18as ismerős, családtag bejelenti magát kata-ra és a jövedelem mondjuk 90%át átutalná nekem."


Ugyanis a KATA adója főállásban - ha nincs a szüleidnek főfoglalkozása - havi 50 ezer ft, mellékfoglalkozásban "csak" 25 ezer (plusz még iparűzési, kamarai regisztráció, stb)

Szóval az, hogy a 90 %-át odaadják Neked, az nem fog menni.

2019. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiskorúként sehogy nem tudod ezt megoldani, csak úgy, ha egy felnőtt "nevében" fut a kurzus akivel aztán megegyeztek, hogy a leadózott profitot odaadja neked.


Ez nem legális - ellenben lebukni nem nagyon lehet vele, amíg össze nem vesztek...

2019. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek mint te mutatnak rá, hogy mennyire szar, elavult, állammániás hülyék uralkodnak Magyarországon, de amúgy szerte a világban. Miért ne vállalkozhatna egy 16-18 éves? Hülyeség.

Milyen kurzust készítettél amúgy?

2019. dec. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem felnőtt és nem tudja jogilag vállalni a felelősséget.
2019. dec. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!