Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nekem volt bevételem...

Ha nekem volt bevételem weblap reklámfelület kiadásból, akkor elég jeleznem a köv adóbevallásban, hogy nekem önnáló tevékenységből származó X összegű bevételem volt és küldik a sárga csekket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
inkább előre kérj adószámot, mert az adódat megfejelik egy büntetéssel a nyugtaadás elmulasztása miatt
2010. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ÁFA alany. Magánszemély vagyok.
2010. júl. 20. 00:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló arra gondol, hogy ilyen tevékenységet nem végezhetsz adószám nélkül. Vagy adószámos magánszemélynek kell lenned vagy vállalkozónak. Apeh-nál kell érdeklődni, hogy belefér-e az adószámos magánszemély kategóriába ez a tevékenység.

Ami a bevallást illeti vagy a kifizető ad neked igazolást a kifizetett összegről és a levont adóról, vagy te állítasz ki róla számlát.


Annak, aki már előző években nyújtott be bevallást automatikusan küldenek bevallás csomagot, amiben van csekk is.

Ha nem küldenek, akkor az Apeh-tól lehet kérni csekket.

2010. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De ez úgy zajlik, hogy kiteszem a reklámot, nincs se szerződés, se számla, se semmi.


Menet: Ügyfél mailben kér hogy egy hónapra rakjam ki a bannerét - Kirakom a hírdetését - Küldöm hogy hova utaljon - Utal vagy ha nem akkor leveszem a hírdetését (van ilyen is) - Felveszem a készpénzt. Ennyi.

2010. júl. 21. 20:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy netes oldalon is azt olvastam, hogy ez nem önálló tevékenység csak ahhoz hasonló az adózása. Adószámra nincs szükség, ezt is írták.
2010. júl. 21. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!