Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi tortenik ha adószámos...

Mi tortenik ha adószámos magánszemélyként dolgoznék mint masszõr de nincs vendégem, igy a nyugta sem fogyott, adozaskor nem lehet ez baj? Vagy mit kellene tegyek?

Figyelt kérdés

Nem lehet ez baj majusba az adozaskor?

Most jelentkeztek ezen a heten 4en, de mar agusztustol vagyok adoszamos maganszemely es senkinek sem adtam nyugtat.

Most egybol irjak ki 4nyugtat?

Nem.fognak az adobevallaskor belekotni?Mit tegyek


2019. dec. 16. 10:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azert irtam hogy dolgoznek mert dolgoznek csak nincs kit maszirozzak, vagyis nincs vendegem. Csak most jelentkeztek 4en hogy karacsonykor jol jonne..
2019. dec. 16. 10:17
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az adószámos magánszemély kategóriának pont az a lényege, hogy nem rendszeres bevétele van. Ilyen szempontból nem lesz gond.

Az már más kérdés, hogy masszőr működhet-e egyáltalán adószámos magánszemélyként - vagy vállalkozói kell hozzá, de ezt nem tudom pontosan.

2019. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Végzettségköteles és szerintem sem adószámos magánszemély kategória

NAV mit mondott?

2019. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
100%, hogy nem végezheted ezt adószámos magánszemélyként. Végzettséged amúgy van hozzá?
2019. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

sziasztok,

mar megadtak az adoszamot hozza, vegezhetem adoszamos maganszemelykent.

Csak ossze-vissza van bevetelem, mert mellette van fix bejelentett munkam is.

2019. dec. 16. 12:09
 6/15 A kérdező kommentje:
vegzettsegem van hozza, tanfolyamot veeztem, sved es sport masszor vagyok. De a bevetelem ossze-vissza van.
2019. dec. 16. 12:10
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Svéd- és sportmasszőr tanfolyam.... na ezért nincs vendéged, sose tenném be a lábam olyanhoz, aki nem gyógymasszőr
2019. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megadják az adószámot aki kéri, nem ettől függ. Sajnos ez a rendszer rossz, nagyon rossz. Te, mint masszőr, nem felelsz meg az adószámos magánszemély feltételeinek (üzletszerű, nyereség- és vagyonszerzési célú, saját gazdasági kockázatvállalás melletti gazdasági tevékenység). Navék minden szíre-szóra osztogatják az adószámot, nem törődnek vele, hogy azt a tevékenységet úgy nem végezhetnéd.
2019. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Most akkor mi lenne a legjobb dontes?

Ha pl. abbahagyom akkor nem baj hogy eddig volt adoszamom de nem adtam nyugtat mert nemis volt vendegem?

Vagy kezdjem el es lehet mostantol fogva -beindul- es akkor az nem baj hogy csak most adok nyugtat de eddig nem adtam?

Nagyon fontos lenne mert holnap lesz 2vendégem

2019. dec. 16. 13:43
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

Ha holnap lesz két vendéged, akkor ma még pont ráérsz csináltatni egy vállalkozást, hogy hivatalosan tudd csinálni, mivel adószámos magánszemélyként ezt nem lehet így. Egyébként, az nem baj, hogy eddig nem volt bevétel most meg lesz. Ez nem érdekli a hivatalt. Az viszont annál jobban, hogy milyen vállalkozási forma keretein belül végzed a tevékenységedet.


Mellesleg fontos kérdés még, hogy nálad vagy az ügyfélnél lesz a masszázs. Mert ha nálad, akkor azzal biztosan tisztában vagy, hogy ez pénztárgépköteles tevékenység és nem adhatsz róla nyugtát (max akkor ha elromlott a pénztárgéped éppen). Pénztárgép vagy számla (számla esetében havonta jelenteni kell a NAV-nak).

2019. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!