Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogszerűen járt-e el a könyvel...

Tdzstdzs kérdése:

Jogszerűen járt-e el a könyvelő iroda? (Szerződésfelmondás)

Figyelt kérdés

2019.01.09-én kisadózó KATA-t nyitottam, egy könyvelő irodával szerződést kötöttem. Benne van, hogy havi 5000 ft/hó a fizetési kötelezettségem. (Sokat ügyetlenkedtek, utólagosan is sok elmaradt dolgokról kaptam értesítést ügyfélkapun keresztül, kis fiatal hölgy volt a könyvelőm, nem voltam vele elégedett, de nem szóltam semmit.) Erre 2019.11.07-én küldenek e-mail-en keresztül egy pfd-et, ahol új tarifákat tüntetnek fel, (bevallom egyik csoportba sem tudtam magam besorolni). Valamint azt írták, hogy a szerződés 2019.02.01-el módosul az új GDPR törvénynek megfelelően, ezért emelnek díjat, (9 hónappal korábban????). Ehhez képest ugye ők küldözgették elvétve a havi 5000-s számlákat még novemberben is. December 16-án postán megkapom, hogy DECEMBERTŐL! havi 10 000-t kérnek.

Megírom, hogy felmondanám a szerződést, minél hamarabb. Ők visszaírják, hogy rendben, de csak az eredeti 2019.01.09-én alaírt szerződésben foglalt 3 hónapos felmondási idővel fogadják ezt el.


Kérdésem az lenne, hogy ragaszkodhatok-e azonnali hatályú szerződésfelmondáshoz?

Vagy azon kívül, hogy mindent elrontottak, későn vagy egyáltalán nem tájékoztattak, mégis jogszerűen jártak el.


Esetleg hol találhatok jogszabályokat, ami segíteni tud ebben?


Köszönöm!



2019. dec. 18. 13:35
 1/2 xswerdy ***** válasza:

úgy tűnik, novemberig nem emeltek, ha küldtek is valami új árlistát, az rád feltehetőleg nem vonatkozik.


nem tudom, mi van a szerződésben, mennyivel előbb kell az új árat közölniük. De szerintem ha ragaszkodnak a felmondási időhöz, akkor addig a régi ár él, hiszen nem fogadtad el az újat.

2019. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nincs szó a szerződésben, hogy mi van akkor ha emelnek. Közben más is, aki jártas ezekben az ügyekben, ugyanezt mondta.

Köszönöm szépen a választ!

2019. dec. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!