Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy KATA-s Bt. -ben kültag...

Ha egy KATA-s Bt. -ben kültag leszek, akkor milyen formában vehetek részt a BT. Tevékenységében?

Figyelt kérdés

Egy régóta inaktív családi tulajdonú Bt.-ben szeretnék kültag lenni (egyik rokon átadná nekem a részét). Egy beltag van, aki az apám. És akkor lennénk így ketten benne. Én hűtőgép és klímaszerelő tevékenységet szeretnék végezni majd (minden szükséges papírom, felszerelésem, tapasztalat és tudás megvan), és így én lennék az egyetlen a Bt.-ben aki ténylegesen dolgozik (Apának van teljes állása máshol). Természetesen a megfelelő tevékenységi köröket felvesszük.

A kérdésem az lenne, hogy ez így milyen formában lenne lehetséges? Hogy tevékenykedhetnék a Bt segítségével?

Semmilyen munka vagy hallgatói jogviszonyom nincs ami releváns lenne a kérdésben. Be tudok így dolgozni a Bt.-be kültagként és osztalékként felvenni a nyereséget, vagy hagyományos módon bejelentett munkavállaló kéne, hogy legyek, vagy ha kiváltok egy egyéni vállalkozói (akár KATA-s) igazolványt akkor azzal kéne dolgoznom a Bt.-nek?

Vagy más forma lenne ajánlatos?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 20. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Jaj ne....

Sima egyéni vállalkozás inkább

2019. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bt kültagként is csinálhatod katásként a tevékenységet, ha mindenképpen a cégben akarod.
2019. dec. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, csak semmi értelme - kültagjént, ha ő végzi egyedül a munkát, akkor minek ossza meg a bevételt a beltaggal??? Egy klímás munkánál pedig felesleges cég, elég az ev
2019. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván, én sem tanácsoltam neki, hogy így csinálja, csak azt mondtam, higy a lehetőség adott. Szerintem is jobb evben.
2019. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd eldől, egyeztetünk még könyvelővel, stb :)
2019. dec. 23. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!