Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyed számításnál, ha havi...

Gyed számításnál, ha havi több fizetés van figyelembe veszik?

Figyelt kérdés

Van egy alap 1210xórabér 10.-én

És egy 20.-án. Jutalék és utiköltség támogatás.

Hitelnél van egy ilyen szabály nálunk, hogy az utolsó 3 hónapban, ha eléri a 30.000 Ft-ot akkor a legkisebbel számolnak. Illetve bejelentett alkalmi munkával mi a helyzet?



2020. jan. 3. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyednél a számfejtéssel bevallott bér lesz az alap (bár arról semmi info, hogy mióta van jogviszony, volt-e megszakítás, stb).


"Hitelnél van egy ilyen szabály nálunk, hogy az utolsó 3 hónapban, ha eléri a 30.000 Ft-ot akkor a legkisebbel számolnak." - ezt a részt nem értem mire akar utalni.


Alkalmi munka nem számít, az nem szja alap.

2020. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fizetésed számít.
2020. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a része nem számít. Milyen esetben számolhat bele? Vagy hogyan ez a kérdés. A hiteles PÉLDAként szolgált. Gondoltam más "számításoknál" is van hasonló képlet.
2020. jan. 3. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyed számításnál nincs képlet, jogszabály van. Szülsz pl 05.01-én, akkor a figyelembe vehető öszegeket 04.30-at megelőző harmadik hónap utolsó napjától keresik vissza. A táppénzes napokat kiejtik, csak azokat az összegeket nézik amikből járulék fizetés történt. Ha találnak 180 napot adott munkáltatónál, akkor 180 napi bérből átlagolnak, ha nincs ennyi akkor 120 napot keresnek, ha ennyi sincs akkor 30 napi bért, ha ennyi sincs akkor szerződés szerinti jövedelemből számolnak.

Ha az utiköltség nem járulék köteles, akkor nem számít bele. A bejelentett alkalmi munka gondolom efo, így ez sem járulékol, ez sem számít bele.

2020. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!