Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYET egyéni vállalkozó esetében?

GYET egyéni vállalkozó esetében?

Figyelt kérdés

Főállású egyéni vállalkozó vagyok. Van a családban 3 kicsi gyerek, akikre tekintettel jogosultak vagyunk GYET-re.

Páromnak fix 8 órás munkahelye van, így ő nem tudja igénybe venni.

Én egy tevékenységemet nem az otthonomban folytató, főállású egyéni vállalkozó vagyok, aki egyedül dolgozom, alkalmazottam nincs.

GYET-et igényelhetek, amennyiben nem folytatok 30 órát meghaladóan keresőképes tevékenységet.

Főállású egyéni vállalkozó ebben az esetben napi 8 órás munkának számít vagy tudom igényelni ezt az ellátást? Amennyiben igényelhető, ki és hogyan ellenőrzi ebben az esetben azt, hogy ténylegesen mennyit dolgozom?


2020. jan. 12. 01:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A GYET folyósítása mellett a jogosult heti 30 órát meg nem haladó időtartamban folytathat keresőtevékenységet, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés kizárólag az otthonában történik.


A te esetedben nem jár a gyet, a főállású egyéni vállalkozó teljes munkaidőnek számít, függetlenül attól, hogy mondjuk csak heti 20 órát dolgozol ténylegesen.

2020. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első félrebeszél.


Jogosult vagy, és a tbj szabályozza, hogy csak a kivét után fizetsz járulékot, nincs minimum járulékfizetési kötelezettséged.


Kata az 50e.

2020. jan. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És vajon, amennyiben a második válasz a helyes, akkor ellenőrzik-e, tudják-e ellenőrizni, hogy egy e.v. ténylegesen heti hány órát dolgozik?

Magamról is tudom, hogy nem hetente van az eltérés, hanem havonta. Van olyan hónap, amikor a belemet is kidolgozom, és van olyan is, amikor szinte meg sem mozdulok.

Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki tudná ellenőrizni, hogy ki mennyit dolgozik. Szerintem még maguk a vállalkozók sem tudják megmondani, hogy egy adott héten konkrétan hány órát melóztak.

2020. jan. 12. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Ev-nek nincs munkaideje, nem is ellenőrzik. Ápolási díj is 30 óra munka mellett jár, kivéve ev. :)


Könyvelőd tudni fogja, havonta az 58-on jelöli, hogy gyet miatt nincs minimum járulékfizetési kötelezettséged. Nekem van két gyetes ev-m jelenleg.

2020. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 12. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!