Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diák voltam, de elvileg...

Diák voltam, de elvileg kaptam leveleket idehaza, hogy fizessek adót. Hogyan tudnám kideríteni, valós-e a probléma?

Figyelt kérdés
Tehát vidéken tanultam, és ezalatt elvileg érkeztek az otthonomba levelek adófelszólításról (?) amelyek nem lettek felbontva, cserébe elvesztek. Most van munkám, szerződésem, de szeretnék a végére járni. Az egytemtől a többéves jogviszonyigazolás nem térítésmentes. Az ügyfélkapun próbálok személyes adónaptárat regisztrálni. Mindenképp be kéne néznem a kormányablakon, hogy az adóbevallásomról az időben visszamenőleg információt generáljak?

2020. jan. 15. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A NAV-hoz menj be.

Egyébként ha nem lettek felbontva, aztán meg elvesztek, honnan tudod, hogy adótartozás miatt írtak? Nem lehet, hogy adtál be egyszer papír alapon adóbevallást, és csak küldték következő évben az adóbevalláshoz a nyomtatványcsomagot?

2020. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne lettek felbontva, de azt tudod, hogy fizetési felszólítás volt benne?


Hát ez érdekes, Te valamit nagyon tudsz, amit más még sok gyakorlással sem. :)


Ügyfélkapu. Az által meg tudod nézni, hogy a NAV nyilvántartásában van-e nyilvántartott hátralékod és ha van, akkor mi a jogalapja.

2020. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
gondolmo 1-2 fel lett bontva mert otthoniak mondták én meg lehittem, de nem raktuk félre négy évig, hanem úgy tettünk mntha nem is lenne vagy nemtom én nem találkoztam vele és totál elfelejtettem. a következő történet lecke másoknak, de az lenne az igazi ha a múltbéli énem is el tudná olvasni, tehát a remény hal meg utoljára ezért leírom. szóval beugrottam a kormányablakon és egyből mondták pengessek ki 300ezret. így is tettem, aztán az otthoniak mondták hogy lehetetlen ez az összeg. beszálltam az internetbe, kigobóztam az ügyfélkaput és magamnak is generáltam az információt 4 évre visszamenőleg. és amíg én hallgattam az előadásokat, ők végig nem értették, hogy miért nem fizetem a tb-t... gondolom a pénzt nem fogják visszaadni a jogviszonyigazolásomért cserébe, de talán lelakhatom kórházban vagy valami hasonló király dolog.
2020. jan. 23. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:

"ők végig nem értették, hogy miért nem fizetem a tb-t... gondolom a pénzt nem fogják visszaadni a jogviszonyigazolásomért cserébe"


Próbálom a káoszt kibogózni... :)


Tehát nagy az esély rá, hogy egészségügyi szolgáltatási járulék ("TB") tartozásod volt az adóhatóságnál, amit most befizettél.


Ha abban az időszakban, amelyre ezek a járulékok előíródtak, Neked volt NAPPALI tanulói hallgatói jogviszonyod, akkor nem lett volna szabad, hogy előíródjanak a fenti járulékok. Gondolom, próbálkoztak levélben egyeztetni Veled, de nem "reagáltál", a szülők pedig nem tudták, hogy a levélben lévő információval mit kezdjenek, így generáltak egy csomó hátralékot.


Ha ez történt, akkor viszont a nappali tanulói jogviszony igazolás benyújtását követően visszamenőleg törölni fogja az adóhivatal a szóban forgó időszakra a kötelezettséget még akkor is, ha Te azt már rendezted.

Ez által "túlfizetésed" keletkezik, amit visszaigényelhetsz vagy bankszámlára, vagy lakcímre.


A NAPPALI tanulói jogviszonyod igazolásához ki kell töltened a 19T1011 formanyomtatványt, amelyen tulajdonképpen kijelentkezel a járulék fizetése alól azzal az időponttal, amikortól a hallgatói jogviszonyod kezdődött, valamint csatolod hozzá (másolatban) a tanulói hallgatói jogviszonyról az igazolást. Miután a benyújtott ADATLAPOT feldolgozta a NAV, írásban értesíteni fognak annak eredményéről.

Utána fog jelentkezni túlfizetésként a Te befizetésed, és intézkedhetsz annak visszaigényléséről. A visszaigénylést a 1917-es nyomtatvány kitöltésével teheted meg.


Mindegyik nyomtatvány előtt a '19' az adóévet jelöli, tehát idén már a 20T1011 valamint 2017 nyomtatvány lenne a megfelelő.

Megnéztem a NAV honlapján, a 2019. évre vonatkozó már nincs fenn, a 2020. évre vonatkozó még nincs fenn (tök jó).

De ügyfélszolgálatukon megoldják ezt az átmeneti problémát is, ami az év elején szokott jelentkezni. :)


Csak jelzem: Ha "TB" elmaradásod volt, az nem érinti az adóbevallásodat, a két dolog független egymástól.

2020. jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

aztamindenit! köszi a választ! hát igen abból gondolom hogy tb volt, hogy évenként annyival emelkedik az összeg, amennyi a tb járulék/év.

nem is álmodtam róla, hogy ezt a pénzt még viszont láthatom. akkor gyorsan írok egy scriptet ami figyeli hogy mikor kerül fel a weboldalukra az említett névvel file aztán ha megvan átváltozok kellemetlenkedő állampolgárrá :D. mindenesetre köszönöm a választ!

2020. febr. 2. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!