Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Céges fotózáshoz milyen...

Céges fotózáshoz milyen egyéni vállalkozást nyithatok, amely nem képzéshez kötött?

Figyelt kérdés

Én fotóznék, a cég pedig igényelne számlát, s szeretnék is egy egyéni vállalkozást nyitni. A fotózás képzéshez kötött, mely képzés folyamatban van egyébként, viszont addig nem tudok specifikusan fotózásra EV-t nyitni. A képzés megszerzéséig, milyen tevékenységi körről adhatnék számlát, ami a legközelebb áll a céges fotózáshoz - és ami nem képzéshez kötött?


Köszi!


2020. jan. 22. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem igazán vannak ilyenek. Viszont megbízási díjjal fotózhatsz, ott nem kell képzettség. Annyi, hogy akkor nem vállalkozó leszel, hanem a cégnek kell számfejtenie a megbízási díjadat.
2020. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod! Megkérdezhetem, hogy az az én esetemben hogyan valósulhat meg?
2020. jan. 22. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy írtok egy megbízási szerződést közted és a cég között. Ők pedig ez alapján bérszámfejtik a megfelelő összeget, majd fizetnek neked, a bevallást pedig ők intézik.
2020. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmilyenről, mert a számla mögé teljesítésigazolást kell csatolnotok, amiben le van írva, hogy mit dolgoztál és ha olyan jellegű a munka, akkor másolatot is csatolni kell hozzá. Ezt ügyfeleimtől sajnos mindig kéri a NAV, ha ellenőrzés van náluk. Ugyanakkor a webfejlesztés, meg a webhoszting nem igényel szakirányú végzettséget, de ha rákérdeznek és nem tudjátok hitelt érdemlően bizonyítani, hogy Te képes vagy programozni, vagy hosztingot biztosítani, balhé lesz.
2020. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...ja és jó tanács, ne eröltesd ezt a bérszámfejtős megoldást, mert egyrészt nyűg a cégnek és ha jól sejtem, nekik ebből többletköltségük keletkezik (pl. járulékok). Józan ésszel végig gondolva, ha ez működne, senki nem szívna OKJ-vel 1 évet. Inkább kér meg egy KATA-s fotóst, hogy állítson ki helyetted számlát, neki ez nem lesz adótöbblet, bizonyítani meg lehetetlen, hogy nem ő fotózott. Lehet, hogy kér majd érte egy kis zsebpénzt.
2020. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!