Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kata vállalkozás az munkaviszony?

Kata vállalkozás az munkaviszony?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzetem az, hogy az egyetemet otthagytam és elkezdtem egyéni vállalkozóként dolgozni.


Az egyetemi éveim visszafizetését, kérelmezhetem, hogy a magyar munkaviszonyommal fizethessem vissza amit így is szeretnék tenni.


Viszont azt nem tudom, hogy Katásként az egyéni vállalkozás munkaviszonynak számít-e?


Viszont ha nem simán "munkaviszony" (nem tudom, hogy van-e különbség) de mivel itthon vagyok katás és fizetem a kata adót ez is beleszámít a "magyar munkaviszony" halmazba?



Ha ez nem is így és nem is úgy van akkor viszont segítséget szeretnék kérni abban is, hogy mi lehet a megoldás arra, hogy magánvállalkozó maradjak és munkaviszonyból visszafizethessem az egyetemi éveimet?


Erre az egészre az a megoldás lehet, hogy nyitok egy BT-t és a BT katás adózás szerint működne, viszont én a BT-be dolgozóként vagy tulajdonosként munkaviszonyban lennék az állam felé?



Válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 30. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Google, legelső találat:

[link]

2020. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első, nem olvastad el a kérdést.


Kérdező: nem munkaviszony, viszont egyéni vállalkozóként is olyan megítélés alá esel ebből a szempontból. A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény a 48/A. § b) pontja alapján: "az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 5. §-ában meghatározott biztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt fenntartani vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytatni".

2020. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!