Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Domain név eladásának adózása?

Domain név eladásának adózása?

Figyelt kérdés
Van egy domain nevem, amit magánszemélyként vettem. Viszont én egy katás egyéni vállalkozó vagyok és a teáorok alapján a tevékenységem is az informatikához és programozáshoz kapcsolódik. A kérdésem az lenne, hogy ha én eladom az egyik domain nevemet, az az után kapott pénzt (egy kft a vevő) leszámlázhatom katásként, vagy kötelezően az összevont adóalap része lesz és magánszemélyként kellene adóznom utána. Nyilván a katás lenne a jobb opció, de nem tudom mennyire szabályos katásként domain után számlát kiállítani.

2020. febr. 1. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

"Van egy domain nevem, amit magánszemélyként vettem. "


"az után kapott pénzt (egy kft a vevő) leszámlázhatom katásként"


Nem könyvelőként írom, csak józan paraszti ésszel gondolkodom.


Amit eladsz az egy magánszemély (Kispista Jóska) tulajdona, nem egy egyéni vállalkozásé (Kispista Jóska egyéni vállalkozó).


Ugyanakkor nem tudom tiltja-e valami, hogy a vételi áron eladd a kisvállalkozónak (aki nyilván te vagy, és mivel nem keletkezett jövedelmed nincs adófizetési kötelezettséged rá), majd mint egyéni vállalkozó tovább add (katásan eladva, márha az a tevékenységbe belefér a domain név kereskedelem is).

2020. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
vagy eladod mint magánszemély, és nem vallod be. Több mint való nem milliós összeget kapsz érte, max jó esetben 100e-et. Azért meg a kutya nem fog elővenni, főleg, hogy ez nem üzletszerű tevékenység, hanem csak 1 domain eladás.. kb mintha eladnád a használt tv-det.
2020. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!