Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A hugom másfél éve dolgozik...

A hugom másfél éve dolgozik egy sörözöben. Pár hete táppénzre ment és most a fönöke kéri az elözö munkahelyi papirjait, hogy az kell a táppénzhez. Ez valoban igy van? Mert az is furcsa, hogy tavaly is volt táppénzen pár napot és akkor nem kérte.

Figyelt kérdés
2008. nov. 20. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már a munkaviszony létesítésekor szüksége lett volna a főnöknek az előző munkahely kilépőpapírjaira... Ha annyira nem kérdezte, akkor jó eséllyel csak valamikor mostanában jelenthette be a húgod, eddig lehet, hogy feketézett!
2008. nov. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az f.sza,ha nem volt bejelentve...Hétfön bemegy a munkaügyibe és utána érdeklődik...
2008. nov. 20. 09:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
iagaza van az elsö hozzászólónak. és a tb rózsaszin kiskönyvet ie lekellett volna adnia mikor belépett.
2008. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a Tb-hez menj be,lekérni az adatokat,mert valószínű,hogy az eddigi napok el lettek sumákolva,az pedig nem túl jó.
2008. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly táppénzen volt, vagy pedig betegszabadságon? Ha táppénzen akkor viszont be volt jelentve.
2008. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg nyugi, nem lett elsumákolva semmi. Én egy multinál vagyok munkaügyes. Amikor felveszünk valakit valóban le kéne adnia a munkavállalónak a kézzel írott jövedelemigazolását. Ha nincs leadva, akkor kell utólag bekérni, mert a táppénzt az előző év alapján számolják. Azért kérik, hogy tudják, mi lesz a táppénz alapja a húgodnak! Nyugi (persze ez nem zárja ki, hogy tényleg nincs bejelentve)
2008. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó vagyok. Tavaly betegszabin lehetett, ha nem kérték ezeket a papírokat.
2008. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A "multi-HR"-esnek:lehet,hogy Ti általában korrektek vagytok,bár volt rá példa (term.multicégnél),hogy egy fél brigád TB-jének a befizetése úgy el lett felejtve,mint a sicc,de tévedni emberi dolog.Egy maszek azonban nem mamutvállalat,ha meg akar élni valaki,bizony,nem árt egy kis rafkózás,egy kis:"Jut is,de főleg marad is /Nekem/"-effektus.

"To Seek the Wolf in Thyself!"(My favourite song)

2008. nov. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A "multis hr"-es vagyok.

Valóban, a nagy cégek, nem sumákolják el úgy a dolgokat,mint a kisvállalkozások.

Pont ezért írtam a végére zárójelbe, hogy ez persze nem jelenti azt, hogy nem sumák a munkáltatója nevezett kérdező húgának.


Inkább próbáltam elmagyarázni, hogy mi lehet ennek az oka.


De pofon egyszerű, irány a TB és megmondják be van-e jelentve!

2008. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyankor gáz,mikor hirtelen jön egy baleset/rosszullét,és akkor derül ki a dolog.Minden hónapban mégse kilincselhet az ember a TB-nél.Bár,ha belegondolok...
2008. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!