Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lenne egy webshopom amit...

Lenne egy webshopom amit elindítok, de még nem rendelt senki de nekem viszont a számlákkal el kellene számolni visszamenőleg, hogy volt forgalmam? Hogy tudnám megoldani.

Figyelt kérdés
KATA adózó lennék teljesen mindegy mennyi számlát állítok ki 12 millió ft ig.. Kérem ne offoljatok... Nem igazán helyes megoldás de fontos lenne ha meglehetne oldani. Ha sima boltom lenne akkor egyszerű lenne mert ott a sima számlatömb.

2020. febr. 3. 11:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

???

Mit szeretnél?

Ha még nem rendelt senki, akkor milyen számlát és miért akarsz kiállítani?

2020. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Webshop is használhat számlatömböt, semmi és senki nem tiltja.

Gondolom visszamenőleg 2019-re szeretnél számlát kiállítani. Van egy rossz hírem, nem fog menni. Ha veszel is most számlatömböt, akkor leghamarabb a mai napra írhatsz bele számlát.

Hamarabb kellett volna gondolkodni, így már bukta a dolog.

2020. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Utólag kell elszámolni olyan számlákat, amik nem is léteztek?

Ez valami béna pénzmosási kísérlet lenne?

2020. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Miért kéne neked elszámolni? Létezhet olyan hogy x időszakra nincs bevételed. Jobb lenne, ha inkább a könyvelődhöz fordulnál mielőtt valami hülyeséget csinálsz.
2020. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem 2019 kell . Hanem példaként írtam . Most indulna a vállalkozás és nem indulna be rendesen de nekem pl februári hónapban kellene fiktiven generálni számlákat , hogy tudnám ezt megoldani . Köszönöm az eddigi válaszokat . Mert webes rendelésnél gondolom ezt elég nehéz
2020. febr. 3. 12:59
 6/21 anonim ***** válasza:

De miért kell fiktív számlát csinálnod? Ezt nem értem. Amúgy fiktív számlát készíteni csúnya, gonosz dolog, nem mellesleg törvényellenes és a többi.

Amúgy ha most februárra kell, akkor meg megintcsak nem értem, hogy mi a probléma. Fogod a számlázódat és elkezdesz számlákat írni. Mi akadályoz ebben?

2020. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak igen leeht számlázóval írni de sok helyen van nyoma . Meg az összeget nézik , postai átvétel stb . Nem ?
2020. febr. 3. 13:56
 8/21 anonim ***** válasza:

Minek a postai átvétele? A számláé? A terméké? Ha normálisan leírnád, hogy miben szeretnél segítséget kérni, akkor lehet tudnánk segíteni.

Amúgy ha írsz egy számlázóval számlát azzal mi a baj? De ha nem akarsz, akkor miért nem veszel számlatömböt és írod abba?

2020. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
#8: Vedd már észre, hogy a kérdező fiktív számlát akar írni, ami mögött nincs teljesítés...
2020. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mert pl ötlet hiányában megpályázott valaki önfoglalkoztatóvá válási támogatást es azt írta be az üzleti tervbe hogy a "tuti biznisz " webshop.x milliot geberal havonta, csak kapjon fél évre támogatást. Igy kérik bemutatni hogy minden -tök jó a havi beszámolókor. Csak a realitása nem jött be . Sok ilyen van.


Viszont valóban most igy visszamemoleg ha nincs egy legalabb múlt honap elején vásárolt kézi számla tömböd, akkor ez nem fog menni.

2020. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!