Mi után kell adóznom?

Figyelt kérdés
Internetes kereskedelemmel szeretnék foglalkozni, egy ideje csinálom is, de mostmár hivatalosan szeretném "nagyban". Katásként ugye évi 12m a limit, de azt sehol nem írják ha valaki adás-vétellel foglalkozik akkor a pénz forgalom számít, vagy a haszon. Tehát ha veszek egy tételt 50 000ft-ért, és eladom 70 000ft-ért akkor a 70e vagy a 20e ami elkonyvelődik? Voltam könyvelőnél, ő azt mondta hogy a 70e, tehát az egész pénzforgalmat kell nézni, de én ezt nem tudom elképzelni, mert akkor a kissebb boltok, ezzel foglalkozó emberek igen csak kis haszonnal üzemeltetnek...

2020. febr. 3. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Épp ezért is alkalmatlan a kata kereskedelemre... ha az adó oldalát nézed ami így kicsiben egyenlőre nem érint. És igen előbb ezekkel legyél tisztában hogy mi a nettó es bruttó árbevétel árrés elàbé stb és csak utána vállalkozz ha egyáltalán akkor még akarsz majd.
2020. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne mondd, hogy sehol nem írják, mert igenis le van írva. Például a kata törvényben. Természetesen nem a haszon számít, hanem a bevétel. Amúgy vannak esetek, amikir a kereskedőnek is a legelőnyösebb a kata.
2020. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Meglehet, de e-kereskedelemben, ahol jellemzően ahogy a kérdező meg az alapok ismerete nélkül is látja az g van árrés, ott a magas elàbé szintje miatt aligha mondható kedvezőnek. Hagyományos üzlethelyiséges kereskedelemben meg évi 12 millió bevétel az kb napi 25-30.000 Ft-os forgalom. Sokat elmond a boltról és a vállalkozásról.
2020. febr. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb kereskedő nem hiába áfakörös.
2020. febr. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Voltam könyvelőnél, ő azt mondta hogy a 70e, tehát az egész pénzforgalmat kell nézni, de én ezt nem tudom elképzelni, mert akkor a kissebb boltok, ezzel foglalkozó emberek igen csak kis haszonnal üzemeltetnek..."


Hallgass a könyvelődre, igazat mondott.

És igen, nem minden vállalkozó dúsgazdag - bizony vannak, akik csak kis haszonnal tudnak árulni.

2020. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És részben pont az áfa miatt válik értelmetlenné a kata.Amellett hogy olyan piacon akar tevékenyedni, ahol az áfával való árképzés alap követelmény az életben maradáshoz. Mert akkor már inkább csak a tényleges eredmény után adózzon kevesebbet adottesetben,-amire rá is kérdez- ne a teljes bevétel után "átalányba" kataskent.

És még a bankban sem röhögik ki ha fejleszteni akarna idővel vagy pl. hitelt felvenni magánszemélyként igazolt 60% elméleti "nyereségre".

2020. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A baj csak azzal van, hogy sokan főállásként csinálják és azt nézik, hogy ez csak havi 50 ezer, ellenben SZJA szerinti vállalkozóként meg meg kéne fizetni a nagyjából 100 ezres járulékokat. Ezért döntenek inkább a kata mellett.
2020. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, a tipikus kenyszervallakozasi helyzetben. Plusz 50.000 hipat az esetleges 2- 3000 Ft helyett és ha veszteséges is fizet évi 600.000 Ft járulékot mig szja szerint ha veszteséges lehet hogy első évben fizet 1,2 millió jarukekot csak épp közben meg költség elszámolás során az àfàn vissza is hoz annyit , egyéb bevételben következő évben , vagy egyéb pl. családi adókedvezményen nyugdij biztosításon stb. megspórolja azt a havi 50-es különbséget míg végül nyereséges lehet az első vagy második évben, míg kataskenr csak a veszteséget termeli továbbra is és tolja be külső forrásból a hiányt amíg meg nem unja és meg nem szünteti a vállalkozásàt 3 éven belül.
2020. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem ne magyarázd, én tudom mindezt, jelenleg 30+ egyéni vállalkozónak könyvelek :)
2020. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek mondom inkább. Hogy azért van bőven mit átgondolnia mielőtt bekekezd bármibe is. Ez 15 éve is igy volt,amikor voltunk osszesen 1380-an legális piaci szereplők itthon és azóta se sokat változott, csak kicsit átrendeződtek az erőviszonyok és sok lett a sokadik hullócsillag a több 10.000-es tucat webáruházak meg az offshore konglomerátumokkal a piacon, ahol az á.f.a. kérdés egy igen sarkalatos pont.
2020. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!