Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az adószámla kivonatomon a...

Ha az adószámla kivonatomon a személyi jövedelem adónál 0 összeg van most a mai napon, akkor egy nullás szja-t kell beadnom?

Figyelt kérdés

Ezt láttam ma megnéztem, csak mert kikértem volna jövedeem igazolást katásként erre jött egy levél a navtól hogy az szja-2019-es bevallása hiányzik, nem tudom most akkor nullásat be kellett volna még adni? Azt írja hogy május 20-i a határidő erre de ugye szükséges ha jövedelme igazolást akarok kérni.


Itt a kép:


[link]



2020. febr. 8. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem volt más jövedelmed tavaly, akkor 0-as szjat kell beadni de az nem azért 0-as mert az adózámládon 0 az egyenleg, hanem mert csak a kata fialkasodbol vokt bevétel amimeg igy nem szja köteles. Ha mas bevételed is volt a kata mellett, ami szja köteles, akkor meg nem tudsz 0-as szjat beadni.
2020. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom kideríteni hétvégén valahogy online van esély rá vagy hétfőn menjek be a navhoz? Mert TUDTOMMAL semmi más jövedelmem sincs de a könyvelőm, is azt mondja hogy lehet volt gondoljam végig de tényleg nem jut eszembe semmi. "Odabent" ezt megtudják nekem nézni vagy feleslegesen mennék és nullás lesz az?
2020. febr. 8. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 0-asan beadid es megis van valami akár kotabbi évekről is amo bekavarhat akkor megtagadják a kiadást. Ha csak -as nincs leadva akkor az megoldja a problémát. Ha viszont pl évekkel ezelőtti gond ( ha tavaly nem volt semmi) akkor javító ágas lesz a bevallása és vagy javitani kell vagy a navval egyeztetni, hogy mi az oka.


Nekem kétszer tagadták meg, igaz nem katas vagyok.Egyszer munkaügyi nem jelentett ki 2 évvel azelőtt pár nap eltéréssel. A másik tavaly, hogy a 2015-ös könyvelő átalányadózást jelölt és nem x- elte hogy csak arra az évre választja ezt. 2018-ban nem bukott ki , kiadták a jövedelem igazolást, tavaly viszont igen és visszamenőleg kellett volna módosítani a bevallásokat meg àtalànyadozàs utáni szja-t fizetni.

2020. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!