Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV 1-2 napos késedelmes...

NAV 1-2 napos késedelmes fizetés esetén felszámít már késedelmi kamatot az Egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) esetén?

Figyelt kérdés
Szóval az a jelenleg 7710 forintos összeg, amit a munkanélküli magának kell fizessen... Ha a megadott határidő utáni napon vagy 2 nap múlva fizet az alany, akkor már azt ki fogja számlázni később? Vagy ilyen kevés időt, kevés összeget meg nem???

2020. febr. 12. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem, ne aggódj, 1-2 nap nem számít.
2020. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, felszámol minden késedelmes nap után. De mivel a jegybanki alapkamat mértéke a mérvadó (ami jelenleg évi 0,9 %), ezért még forintosítani sem lehet, olyan alacsony lesz.


Ráadásul 5 ezer forint alatti kamatot elő sem írnak már az adófolyószámlán.

2020. febr. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"ezért még forintosítani sem lehet, olyan alacsony lesz."


Szóval akkor nem számol fel 1-2 napért :D , azaz nem kell "büntit" fizetni, de azért jó volt lehúzni az 1-es válaszomat :D

2020. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A magam részéről soha nem minősítem senki válaszát az ikonokra kattogtatással, ez a része nem érdekel, az valaki más volt. Mint ahogy az sem érdekel, hogy "0"-t kaptam az adott válaszomra - gondolom - bosszúból. :)


De bizony számol fel a NAV az első naptól kezdve késedelmi pótlékot, mivel ezt a funkciót nem tudja kiiktatni a rendszeréből egy gombnyomásra, de ha 5 ezer forint alatt marad, akkor az adózó nem látja az adófolyószámláján, mint kötelezettséget, mivel jogszabály szerint azt nem kell előírniuk.


Hozzáteszem, a késedelmi pótlék nem "bünti", az keményen más kategória.


Viszont egy 2 milliárdos tartozás után pár napot sem "érdemes" késni, mert annak a késedelmi kamata túl fogja haladni a fenti összeghatárt, azt már bizony látni fogod az adófolyószámládon. :)

2020. febr. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Esetleg ha olvassa olyasvalaki a kérdésem, aki 1-2 napos késedelemmel fizetett néha, és van valódi tapasztalata, örülnék ha írna!


Annyit biztosan tudok (mivel ismerek valakit, aki ebbe belefutott), hogy ha többször és hosszabb ideig nem fizet valaki, akkor a NAV nem tágít. Igaz nem azonnal, csak a rákövetkező évben, de listázza neki a tartozását a késedelmi kamattal együtt, és felszólítja a fizetésre.


Ám 1-2 nap csúszásnak nyilván olyan minimális lehet a kés.kamata, hogy azt feltételezem, a felszólítólevél produkálása és postázása több ráfordítást és költséget jelent a NAV-nak, mint amennyi pénzt behajtana ezzel...

Szóval a józan paraszti ész azt mondaná, hogy á úgysem foglalkoznak 1-2 nap csúszással.

Viszont ez Magyarország és NAV. Bármi is elképzelhető...

Ezért amondó vagyok, hogy célszerű időben fizetni.


Viszont ha mégis úgy alakul valakinek, hogy az utolsó nap maradt hátra, de úgy alakult a program/az időjárás/a közlekedés/bármi, hogy aznap már nem menne postára... Akkor mégis erőltesse meg magát vállalva akár veszélyt is, vagy inkább fizesse be másnap vagy azután nyugodtan, hogy következő évben ne szórakoztassa a NAV azzal, hogy megkamatoz, mert pár napot csúszott???

2020. febr. 14. 08:47
 6/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Esetleg ha olvassa olyasvalaki a kérdésem, aki 1-2 napos késedelemmel fizetett néha, és van valódi tapasztalata, örülnék ha írna!"


Nem értelek. 1-es vagyok és van valódi tapasztalatom: 1-2 nap késedelem nem számít, nem fog pénzben láthatóan jelentkezni (mondjuk nem tudom, ezt még hányszor kell leírni? hülyén néző smiley))


A kérdésben pedig nem az szerepelt, hogy RENDSZERESEN később fizet vagy nem fizet, csak 1 hónappal később.


Ha egy évben pl. 3-4 alkalommal 1-2 nap (nem 5, 10, 30)

késéssel adod fel a TB-t, akkor nem fog számszerűen látható összegben jelentkezni.

2020. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
(Egyébként ne foglalkozzatok azzal, hogy hogy pontozzák a válaszaitokat, nincs annak semmi értelme. Nem lesz attól senki sem több vagy kevesebb, hogy néhány unatkozónak a lepontozás a hobbija! Amúgy arra tippelek, hogy olyanok pontozhatnak le egy ilyen kérdésnél, akik "tisztes adófizetők", soha egy napot nem késnek, mert a munkahelyük fizet utánuk mindent, és bele sem gondolnak abba, hogy más meg aki szeretne dolgozni, de nem kap képzettségének megfelelő állást, nemhogy munkabért nem kap, még ezt a havi már 8ezer forinthoz közelítő összeget is magának kell fizetnie, és nem mondhatja azt a NAV-nak, hogy nem megyek orvoshoz, nem veszem igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat, szóval légyszi ebben a szituban ne kérjétek tőlem, nem... ha a semmiből is, de fizetnie kell. Ezt, azok úgysem fogják megérteni, akik mindennap melegszenek a fűtött irodában és rakosgatják jobbra-balra unalmukban a papírokat, meg munkaidő alatt a gyik-et, facebookot, meg kitudja mit bújnak és pontozgatják itt a válaszokat...)
2020. febr. 14. 08:56
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyugi 1-es, semmi gond! Egyrészt ha többen válaszolnak, az azért megerősít vagy irányt ad.

Másrészt, nem derült ki a válaszdból, hogy te magad is megcsináltad már, hogy késtél 1-2 napot. De ezennel vettem, szóval veled valóban megtörtént, oké. Köszi!!! Mármint, hogy leírtad! Attól még légyszi ne fájjon, ha más is leírná mit tapasztalt!


Egyébként mondom, biztosan tudom, hogy ha megkamatol a NAV, akkor az nem derül ki rövid időn belül. Csak a következő évben!!!

2020. febr. 14. 09:00
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es, 4-es, csak jelzem, hogy 1 valaki nem tud 0-ára lehúzni "bosszúból". Egy ember kb. 10-15 %-ot szed le hasznos válaszból - ezt pontosan nem tudom, de azt igen, hogy min. 4-5 embernek kell lehúznia ahhoz egy választ, hogy az 0 legyen.

Ráadásul olyanok is le szokták húzni, akik hozzá sem szólnak a kérdéshez - csak jönnek, olvasnak, lehúznak :-(


Meg aztán hétvégén, meg iskolaszünetben is jönnek az unatkozó iskolások és egy "lehúzóbanda" képében lenyomják még a jó válaszokat is. Ennyit a Gyakori "életéről" :D

2020. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként mondom, biztosan tudom, hogy ha megkamatol a NAV, akkor az nem derül ki rövid időn belül. Csak a következő évben!!!"


Még mindig erősítem azok válaszát, akik azt mondják 1-2 nap csúszás ilyen "kis összegnél" nem oszt nem szoroz. Ez az összeg nem is fog látszani az adófolyószámládon, de ezt már nem akarom többször leírni.


Az adott évre vonatkozó késedelmi kamatot a következő év november 15-e körül írják elő (könyvelik fel) a folyószámlára, azért tudod meg a következő évben csak az előző évi elmaradásaid késedelmi kamatait.


Azért, hogy elhidd az eddig leírtakat:


A NAV honlapján van pótlékszámítás kalkulátor, oda beírtam, hogy a 2020. 01. 12-én esedékes 7.710,- Ft-ot 2020. 01. 15-én fizettem meg. Mennyi lesz rá a késedelmi pótlék? 4 forintot számolt.

[link]


Az adózás rendjéről szóló törvény 65. § (2) bekezdése pedig így szól:

"(2) Az állami adó- és vámhatóság az ötezer forintot el nem érő késedelmi kamatot nem utalja ki, és azt nem írja jóvá az adószámlán."


Most már lapozhatunk? :)

2020. febr. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!