Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem fizetem többé a házamra és a telkemre az éves adót?

Figyelt kérdés

Tehát ha veszek egy kis telket, rajta egy házzal, mindezt teljesen hivatalosan, bejelentve, vásárlás után kifizetem nyilván a rá kiszabott adó/illeték összegét, viszont utána úgy döntök, hogy nem fogom ezt a bizonyos adót fizetni rá (házadó, telekadó), amelyet minden évben kellene, ha jól tudom márciusig.

Ez esetben milyen büntetést kaphatok? Gondolom elévülni nem fog soha a tartozás. Idővel behajtják rajtam valami úton-módon? Esetleg elveszik a földemet?


Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. febr. 15. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Ha a tartozás mértéke eléri a telek értékét, az önkormányzatra száll a tulajdonjog.
2020. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

vagy beperelnek vagy jelzálogként ráterhelik a házadra..


Nálunk leaszfaltozták az utcát és minden háztartásnak bele kellett dobni 80e-et a költségbe.. (a többség ezt szavazta meg) tehát aki nem fizette be az megkapta jelzálogként a házára... nem tudom, hogy ez egyoldalilag hogy lehet.. ne is kérdezd.

2020. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Település válogatja , itt több mint 10 éve küldtek papirt mekkora a ház stb 1 hónapot adtak a vissza küldésére . A lakosság fele beküldte pontosan , negyede kevesebbet hazudott . A maradék tett rá nem töltötték ki . Semmi következménye nincs , nem ellenőrzik . Új beköltözőknek sem küldtek évek óta semmit .
2020. febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Ráterhelik a házra, az adók módjára behajtható tartozások esetén ehhez perelni sem kell, a NAV járhat el.
2020. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

A vegen NAV szepen behajtja a szamladrol, inkasszoval. Plusz a buntetesek, kamatok.


Nem eri meg...

2020. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

Településfüggő, hogy kell-e fizetni és mennyit kell.


Nálunk volt annak idején 5 polgármester jelölt, a 4 aki nem került be képviselőként is indult, ott be is kerültek, majd a falugyűlésen megszavaztatták a házadót, 5 IGEN, 2 tartózkodik és 1 NEM szavazattal.


A polgármesternek kellett utána bevezetnie közfelháborodást keltve, majd a kocsmából indítva tüntetést szerveztek a polgármester ellen, megrohamozva a házát megspékelve egy kis verekedéssel, a polgármester lemondásának elfogadása után, a rendkívüli falugyűlést hívtak össze egyöntetűen megszavazva eltörölték a házadót, majd egy falunap keretében megitatták, akarom mondani megvendégelték a szavazókat.


Annak az 5500Ft/hó adónak én sem örültem, szerencsére nem lett belőle semmi!

2020. febr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Az adóhatóság végrehajtóival hajtatják be.


200 ezer forint tartozás alatt (ha csak ez van, például adótartozásod nincs hozzá), akkor csak bankszámlát inkasszálhatnak, valamint jövedelmet tilthatnak.


Ha 200 ezer fölé kerül az összeg, akkor már az ingatlant is bevonhatják az eljárásba (és minden mást is tehetnek), majd árverezhetik is.

2020. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mi ez az adó? Sose kellett fizetni ilyesmit.
2020. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Hogy finom legyek: éretlen kérdés...

Mint annyi más közösségi (együtt élési szabályt), illik ezt is betartani. Persze, ideig-óráig ki lehet bújni minden (pl. pénzügyi) felelősség alól, aztán kamatostól behajtják az ember fián. Az országok az adókból tudják (jól, vagy rosszabbul) fenntartani magukat... Amúgy, nem vagyok biztos benne, hogy meg kell venni valamit, aztán meg úgy tenni, mintha semmi köze sem lenne hozzá.

Meg kell mondjam, nem értem, ezért is bátorkodtam az éretlen jelzőt megemlíteni...

2020. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Jogos...
2020. febr. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!