Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállásban, külföldi...

Másodállásban, külföldi munkaadónál végzett munkára hogyan valljak be adót?

Figyelt kérdés

(Előljáróban mondom, sajnos teljesen laikusként állok a témához, nem értek az adózáshoz.)


Van egy bejelentett munkaköröm itthon, határozatlan idejű munkaszerződéssel - ez eddig tiszta sor - minden év májusában már előre elkészített bevallásom volt, nem volt dolgom ilyenekkel. Tehát adott egy teljesen átlagos itthoni munkavállaló - a személyemben.


Felvettem a kapcsolatot egy külföldi (Írországban elhelyezkedő) céggel, akiknek órabérben dolgozom itthonról (ha meg kellene határozni, akkor adminisztratív vagy tanácsadói munkakörben). A havi bevételem náluk az órabér miatt mindig variáns összeg, 50-100 ezer forint között. Eddig 3 hónapot dolgoztam, nagyon jól jön ez, hogy fedezhessem a szüleim kiadásainak egy részét. (Nem túl vagyonos háttérrel bírok..) De nem akarok bajba kerülni, és szeretnék tanácsot kérni, hogyan adózzak az ilyen típusú munka után?



2020. febr. 19. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress könyvelőt!
2020. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy archív tartalom, de kattints a tovább gombra.


Ma is aktuális...


Kevés az info, és ha elolvasod, akkor tudni fogod, hogy miért.


[link]

2020. febr. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keves az infó, sok dologtól függ, hogy kell e egyáltalán szerepeltetned vagy sem szja bevallásban .Pl a bérezést alkalmazottként kapod -e vagy sem kiküldetés keretében itthon, vagy távmunkában, kint adózott jövedelemként itthon is adóköteles e vagy e vagy sem?! Egyébként adóigazolást is kapsz ha kint adózik a jövedelmed a munkáltatótól ugyanúgy mint itthon .Ha nem, akkor egyben lehet itthon szja adóköteles is akár még az se ha katas vagy pl. vállalkozóival vagy megbízásival.
2020. febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak nem az IQ factory? Egyébként igen, kell utána adózni.
2020. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, nem tudtam milyen infók szükségesek ezek megállapításához.

A cég úgy tart számon, mint "independent contractor", így szerepel a szerződésemben, ahogyan az is, hogy az adózással kapcsolatban teljes felelősséget kell vállalnom.

Azóta pm-ben megkeresett egy adótanácsadó, megkaptam a választ. Köszi nektek is midnenesetre.

2020. febr. 21. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem haragszunk, örülünk, hogy kaptál választ rá. :)
2020. febr. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!