Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóügyileg mi a helyzet...

Adóügyileg mi a helyzet manapság egy lakáscsere esetén?

Figyelt kérdés
Melyik félnek mit kell fizetni az állam részére?
2020. febr. 22. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban függ a szerzés idejétől, költségektől, lakások értékétől, stb.
2020. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:

olyan, mintha z egyik lakást eladnád, és a másikat megvennéd, a másik fél meg fordítva.


Az eladás után akkor kell adót fizetni, ha kevesebb, mint 5 éve vetted. Mindegy, hogy a kapott pénzből veszel-e másikat, ezt ki kell fizetni. Az adó 15%, levonva az egyéb költségeket (pl,. ingatlanügynök, ügyvéd, felújítások)


Illetéket annak kell fizetnie, aki a drágábba költözik, a különbözet 4%-át.

2020. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Engem nem érint mondjuk, de eléggé pofátlanság, hogy a teljes eladási ár jövedelemnek minősül. Akkor is, ha fél éve duplájáért vettem az ingatlant, szóval veszteség realizálódik az eladással.

2020. febr. 24. 05:35
 4/8 anonim ***** válasza:
A szerzési érték levonható az eladási árbòl.
2020. febr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
természetesen az eladási ár mínusz vételárból vonod még le az egyéb költségeket, és az az adó alapja, nem az eladási ár. Jövedelemadót kell fizetned, a jövedelem pedig csak az, amit kerestél az ügyleten.
2020. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké, értem. Azt hittem, ez is megváltozott, mert találkoztam már ilyesmivel az adózásban. Pl. befektetésnél az aktuális érték alapján nyereségadót kell fizetni, pedig az még nincs a kezemben, és a következő évre lehet, hogy már veszteséges lesz az egész, tehát nekem valójában nem volt megszerzett pénzem, csak papírjaim, mégis adót kellett fizetnem.

Visszatérve a lakásra, a vételi ár számít beszerzési árnak, vagy esetleg fel lehet szorozni az inflációval, vagy valamivel?

2020. febr. 25. 06:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért befektetésnél sem mindegy, hogy realizált vagy nem realizált az árfolyamnyereséged.


Lakásnál pedig nem a vételi árat szorzod fel valami inflációs rátával, hanem az évek múlásával áeg van adva, higy a jövedelmed hány százalékát kell csak leadózni. Rövid példa:


2015-ben vettél lakást 5millióért, 2019-ben eladtad 10millióért. Igazolt költségeid 3millió. Így a jövedelmed 2millió és az évek múlása miatt csak annak a 30%-a után kell adóznod.

2020. febr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2020. febr. 25. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!