Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ajándékozás 150ezer alatt...

MuSky kérdése:

Az ajándékozás 150ezer alatt illetékmentes de van valamilyen felső éves határa?

Figyelt kérdés

Úgy tudom 150.000ft-nyi érték alatt illetékmenstesen és bejelentési kötelezettség nélkül ajándékozhatok valakinek de ez csak tranzakciónként értendő és pl egy héttel később lehet újra adni/kapni ugyanattól?


Vagy mennyi időnek kell eltelnie két pl utalás között?


Illetve arról hallottam még, hogy évente maximum 600.000-ig terjedhet ez az összeg két magánszemély között.


De ebben már nem vagyok biztos, mert egymásnak ellentmondó infókat olvastam róla.



2020. febr. 24. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Így igaz, tranzakciókként 150000 Ft-ig terjedő összeg ajándékozása illetékmentes és nincs bejelentési kötelezettség se. Nincs felső határ. Évi 600000 Ft az az összeg, amit egy magánszemély a használt dolgai eladásával adómentesen kereshet. Talán ezzel kevered.

Ha többször kapnál ugyanattól a személytől ajándékot, és valaki valamiért vizsgálná ezeket az ügyleteket, akkor az ajándékozó szándékát néznék, hogy vajon nagyobb összeg ajándékozása lehetett-e az eredeti célja. Így elég szubjektív lehet a megítélés.

2020. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

és pl két hetente 100 ezret lehet kapni legálisan?


vagy azt már összevonva 200-nak számítanák, esetleg adózatlan jövedelemnek ha nem hinnék el, hogy csak ajándék

2020. febr. 25. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Oda kell írni az utalás közleményébe, hogy ajándék, és akkor nem lesz arról szó, hogy nem hiszik el.

Egyébként nem valószínű, hogy kéthetente 100000-be belekötnének, arra is kb 0 az esély, hogy ilyen összegre a bank szokatlan tranzakcióként tekintsen és jelentse.

2020. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!