Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érvénytelen egy számla, ha...

Érvénytelen egy számla, ha egy számot elírtam?

Figyelt kérdés
Konkrétan nem is én, hanem a HR-es kisasszony írt el egy számot, és közel egy éve rosszul szerepel az ügyfél cég adószáma az összes számlán. Ezért azonnal büntetés jár, ha észreveszi a NAV?
2020. márc. 2. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyanítom, nem érdekel az igazság, a HR-es kisasszonyból arra tippelek, csak őt akarod köpködni. Pedig HR-es ritkán rögzít adószámot...
2020. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván névtelenül le akarok itt járatni valakit, gratulálok. Amúgy mi okoz benned ellentmondást, gy HR-es nem segíthet ilyesmiben, vagy mi is a problémád okoska?
2020. márc. 2. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Meghaladta valamelyik számla áfatartalma a 100 e Ft-ot? Ha nem, akkor különösebb gondot nem okoz. Észre sem fogja venni senki. (majd július 1-től lesz fontosabb) A limit alatt nem is kötelező kelléke a számlának a vevő adószáma(áfa tv számla fogalma)

Ha meghaladta, akkor javítani kell, mert a tételes áfa lejelentésben is rossz adat ment.

2020. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Áfamentes katás vagyok. Köszi.
2020. márc. 2. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor arra figyelj, hogy nem kellett-e jelenteni a tételes kata bevallásban. (Nem haladta-e meg az 1 millió forintot)

Nehogy rossz adószámmal küldd a bevallást.


Állíthatsz ki helyesbítő számlát, ha zavar, vagy a számla befogadóját zavarja. Hivatkozol az eredeti számla számára, dátumaira, és az egyetlen adat, amit javítasz az a vevő adószáma.


Szerintem nem para, kicsi az esélye, hogy emiatt bármi bántódás érne.

2020. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak a számlán volt sz_r. Éppen most, az adóbevallásnál vettem észre :). Szóval duplán figyeltem, hogy ott ne írjam el.
2020. márc. 3. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!