Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tavaly novemberben kezdtem...

Ha tavaly novemberben kezdtem el dolgozni és szeretném érvényesíteni saját jogon a családi adókedvezményt, akkor ezt milyen módon tehetem meg?

Figyelt kérdés
Saját jogon jár a családi pótlék. A NAV már elkészítette az adóbevallásomat, amiről kaptam is értesítést. Itt kell módosítanom az adóbevallást vagy mit kell tennem? Kell valamit nyilatkozatot feltöltenem? Illetve mekkora összeg jár a 1,5 hónapra?

2020. márc. 17. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy mikor kezdtél el dolgozni. Adóbevallásnál egész évet néznek, tehát ha mondjuk már januártól jogosult volna az adókedvezményre (csak nem volt miből igényelni), akkor 12 hónapot tudsz visszaigényelni (ha fizettél annyi adót).

Nyilatkozatot nem kell feltölteni, csak a bevallást kell kiegészíteni.

2020. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egész évben jogosult voltál családi pótlékra, akkor 12 hónapnyi összegnek megfelelő családi kedvezményre is vagy jogosult függetlenül attól, hogy hány hónapot/napot/percet dolgoztál abban az évben.


Példa: Ha Te 2 napi munkával kerestél annyi jövedelmet, amely utáni SZJA összege fedezetet nyújt a 12 hónapra érvényesíthető kedvezményed összegére, akkor az egészet érvényesítheted, nem csak részarányosan.


OKÉ?


A bevallástervezetet kell kiegészítened a családi kedvezménnyel kapcsolatos résszel.

2020. márc. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!