Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elkészült a NAV által az...

Elkészült a NAV által az adóbevallás tervezetem de van egy adókedvezményem tejcukor érzékenység miatt? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

szóval megvan a tervezet, de hozzá akarom csatolni ezt a tejcukor érzékenységes papírt, amit minden évben. és így vissza kapom ugye az utána járó pénzt.

Eddig mindig bementem , de meglehet online is csinálni? valaki tudna segíteni ,hogy hogy kell? még sose csináltam így.


2020. márc. 17. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Május 20. a határidő, legyél nyugodtan.
2020. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 belapus ***** válasza:
2020. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hiaba majus 20 a hatarido es hiaba linkelted be utolso , ezeket mind en is tudom:D de ettol meg nem fogom tudni kitolteni... vagy ha megnyitom a bevallast minden le lesz irva? arra gondoltam valaki segithetne es leirhatna hogy a bevallasba hol es mit kell csatolni, fel kell sceenelni az orvosi papirt? ilyesmik
2020. márc. 17. 11:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell csatolni semmit. Ha megnxitod a bevallást, meg kell keresned a fogyatékos adókedvezmény sort, és oda be kell írni az összeget. Azt hiszem, egy helyen össze is vannak gyűjtve a leggyakrabban használt adókedvezmények, szóval nagyon keresni se kell majd.
2020. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

marmint milyen osszeget? nem tudom mennyit fogok vissza kapni

ket eve is mas penzt kaptam meg tavaly is

2020. márc. 17. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg a helyedben megkérdezném a háziorvosomat, hogy miért felejtette el beküldeni január 31-ig a k51es nyomtatványt.

Szakorvosi igazolás alapján a háziorvos állítja ki az adókedvezményes igazolásokat. Ezeket lejelenti a navnak. Innentől tartalmazná a bevallási tervezeted is.


Ettől még érvényesítheted, hiszen kezedben az igazolás, nem a te "bűnöd".

2020. márc. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért változik évente, mert nem fix összeg, hanem a minimálbér 5%a.

2019-ben 149.000*5%*12=89.400

Viszont annál többet, mint a levont személyi jövedelemadód, nem tudsz visszaigényelni.


És a kiutalâsi adatokat is ki kell tölteni. (kiutal vagy adófolyószámlán hagy, lakcímre vagy bankszámlâra vissza...)

2020. márc. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Magamnak készítem a bevallásom és én is laktózérzékeny vagyok. Tudok segíteni, írj üzenetet.
2020. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!