Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom elektronikusan...

Hogyan tudom elektronikusan jelezni hogy házat adtam el?

Figyelt kérdés
Tavaly házat adtam el a nővéreimmel. A könyvelő mondta hogy a NAV tudja hogy eladtuk, de az adóbevallásban ezt jeleznem kell. A tervezet megjött. Melyik pontnál kell jelezni a ház eladását?

#adó #eladás #adóbevallás #jelzés #NAV. szeméyli jövedelamdó #ühyfélkapu
2020. márc. 23. 13:10
1 2
 1/11 xswerdy ***** válasza:
nem a ház eladását kell jelezni, csak a jövedelmet bevallani, ha volt. Ha 5 évnél régebben vettétek, akkor nincs adófizetési (és bevallási kötelezettség), egyébként akkor van, ha jövedelmetek volt.
2020. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tavaly adtuk el. Állítólag adómentes, nem kell adózni belőle, de a NAVhoz jelezni kell.
2020. márc. 23. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Neked nem kell jelezni, a vevőnek kell majd illetéket fizetni. Általában az ügyvéd szokta beküldeni a NAV-nak.
2020. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez áll a szerződésben: 9. pont: Eladók valamennyien tudomásul veszik, hogy jelen jogügylettel kapcsolatban adóbevallási kötelezettségük van.
2020. márc. 24. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a szerződésben mi áll.


Egy ügyvéd, nem adótanácsadó.


Csak akkor kell a bevallásban szerepeltetni az eladásból származó jövedelmet, ha egyáltalán keletkezett belőle jövedelem és ráadásul adóköteles is.


Bevétel - elszámolható, igazolt költségek = jövedelem


A jövedelem bizonyos százaléka adóköteles, ami attól függ, hogy melyik évben jutottál az eladott ingatlanhoz, és melyik évben értékesítetted. Minél nagyobb közöttük a távolság, annál kevesebb az adóköteles jövedelem. A megszerzés évét követő 5. és további években történő értékesítés esetén "adómentessé" válik az eladás, ebből kifolyólag sem adófizetési, sem bevallási kötelezettség sincs.

2020. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tavaly jutottunk a házhpz. Papánk meghalt, és örököltük. Rá pár hónapra el is adtuk a házat
2020. márc. 25. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet nem adómentes.

Az eladási ár magasabb mint az örökléskor megállapított érték?

2020. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem, kevesebb. De lett mondva hogy adómentes, a NAV tud róla hogy el eltt adva,de köteles vagyok az a

dóbewvallásomba ezt jelezni.

2020. márc. 25. 17:53
 9/11 anonim ***** válasza:

"nem, kevesebb. De lett mondva hogy adómentes, a NAV tud róla hogy el eltt adva,de köteles vagyok az a


dóbewvallásomba ezt jelezni."


Ha nem keletkezett belőle adóköteles jövedelem, akkor NEM KELL A BEVALLÁSBAN SZEREPELTETNI!


Fentebb már írtam, hogy mikor bevallásköteles.

Ha kevesebbért adta el, mint amennyi a hagyatéki leltárban feltüntetett értéke volt, akkor nincs "haszon" (adózatlan jövedelem), tehát nem vár az állam utána semmit, ez által nem is adóköteles, vagyis bevallani sem kell!


Tök mindegy, hogy mit mond az ügyvéd. Az adóhivatal biztosan mást mond, mert ők tudják, hogy nem kell!

2020. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mivel 1 millió forinttal olcsóbban adtuk el a házat, így az nem adóköteles, akkor a bevallásba se kel hogy szerepeljen? Nem értem, akkor az ügyvéd miért mondott mást. Köszi szépen a választ :)
2020. ápr. 13. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!