Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora mulasztási bírságra...

Mekkora mulasztási bírságra számíthatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2018-ban a helyi önkormányzat átvállalta a TB-m fizetését egy évig, erről kaptam egy hatósági bizonyítványt. Hülye voltam, és nem néztem utána, hogy ezt be kellett volna jelentenem a NAV-nál.


Pár hónappal később találtam munkát, azóta folyamatos a jogviszonyom. Nem kaptam sehonnan figyelmeztetést, én néztem utána, hogy van-e tartozásom, és akkor derült ki számomra, hogy nekem kellett volna bejelenteni a NAV-nál, hogy nem kell fizetnem, az nem elég, ha az önkormányzat fizeti.


Ha most bejelentem a 20T1011-es nyomtatvánnyal ügyfélkapun keresztül, hogy 2018.xx.xx-től megszűnt a fizetési kötelezettségem, akkor mekkora mulasztási bírságra számíthatok? Neten csak annyit találtam, hogy a természetes személy adózót kettőszázezer forintig büntethetik, de ez jóval több, mint amennyivel tartozok.



2020. márc. 28. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

"az nem elég, ha az önkormányzat fizeti."


Nem fizeti az önkormányzat, hanem mentesít a járulék fizetése alól rászorultsági alapon.


Semmilyen mulasztási bírságot nem fogsz kapni.

Akkor lehet kiszabni ilyet, ha valamilyen kötelezettséggel kapcsolatban nem jelzed a tényeket. Tehát konkrétan akkor, ha nem jelentkeztél volna be a járulék fizetése alá (ami törvényileg kötelező lenne).

Kijelentkezni alóla nem kötelező, hanem egy lehetőség (saját érdek, nem államérdek). Te ezzel nem éltél, mert nem tudtál róla.


Te néztél utána, hogy van-e tartozásod, de nem írtad, hogy van-e.


Ha van, akkor utólag jelezd a NAV-nak, hogy 2018. X. Y. naptól a járási hivatal mentesített a járulék fizetése alól. A hivatal által kiállított hatósági bizonyítvány másolatát csatolni kell a 20T1011 számú nyomtatványhoz, melyet értelemszerűen ki kell töltened hozzá (kijelentkezel 2018. X. Y. nappal a járulék fizetése alól). A benyújtott ADATLAP alapján visszamenőleg törlik az előíródott járulékokat, amelyről írásban értesítenek (határozatot hoznak róla, és amint az jogerős lesz, törlődik a tartozás).


Ha nincs tartozásod, akkor is ezt végigjátszhatod, de nem biztos, hogy muszáj. A nincset nem lehet töröltetni.


Viszont arra figyelni kell, hogy elévülési időn belül, ha a NAV érzékeli, hogy X. Y. időszakban nem volt munkaviszonyod, automatikusan előírhatja a szóban forgó járulékot. Erről is kapsz határozatot, tehát tudni fogsz róla, ha átveszed a NAV-os küldeményeket. Akkor a töröltetésének ugyanaz a módja.


Döntsd el, hogy melyiket léped meg.


A kötelező 20T1011 nyomtatványt innen töltheted le, vagy ügyfélszolgálatokon beszerezhető:

[link]

2020. márc. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!


Van tartozásom, pont annyi, amennyit a munkába lépésig még be kellett volna fizetnem onnantól kezdve, hogy az önkormányzat mentesített a fizetés alól.


A nyomtatványt már kitöltöttem az ÁNYK programmal, de rá akartam kérdezni a bírságra, mert nagyon soknak tűnt, és ha ennyit be kellett volna fizetnem, akkor jobban jártam volna, ha inkább szó nélkül befizetem a tartozást.


A hatósági bizonyítvány másolata lehet egy telefonnal készült scan, vagy csak nyomtatóval fogadják el?

2020. márc. 29. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Mivel egyébként sem kellene az eredetit csatolni hozzá, ezért - véleményem szerint - bőven jó úgy, ahogy szeretnéd.

Ha mégsem, akkor majd "hiánypótlást" kérnek. Onnan tudod, hogy mégsem. :)

2020. márc. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ!
2020. márc. 30. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!