Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom a lakás eladás...

Hogyan tudom a lakás eladás utáni adózást intézni?

Figyelt kérdés

Én nem értek az ilyesmihez, a bevallás-tervezetet megkaptam online, de az egyéb adóköteles tevékenységet tudtommal külön kell, erre vonatkozóan nem találok benne megfelelő menüpontot, de a kapcsolódó dokumentumok szkennelését sem tudom per pill megoldani.

A NAV-ot képtelenség telefonon elérni, személyesen most nem tudom, egyáltalán be lehet-e menni az ügyfélszolgálatra, de ha mégis, ott tudnak ebben segíteni, el tudják készíteni, ha viszek minden dokumentumot? Vagy könyvelőt kéne keresnem? Kijárási korlátozás van, fogalmam sincs, egyáltalán most milyen lehetőségek vannak.

Köszi, ha valaki tudna segíteni.



2020. márc. 30. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szívesen segítek neked. Az adóbevallás 04-es lapján kell feltüntetni ezeket a dolgokat. Nem tudom, hogy a tervezetben ez hol van, de a rendes kitöltősben ott. Ha szeretnéd, akkor segítek privátban szívesen.
2020. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hosszas küzdelem után azt hiszem, sikerült, de ha mégsem stimmel valami, írok privit!
2020. márc. 30. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:

"e a kapcsolódó dokumentumok szkennelését sem tudom per pill megoldani."


A bevalláshoz semmit nem csatolunk, csak magát a bevallást és pótlapjait továbbítjuk a NAV-nak, minden mást - ami a bevallás alapját képezi - az adózó köteles megőrizni az adó elévülésének idejéig.

2020. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 31. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!