Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több éves bűnügyi költséggel...

Több éves bűnügyi költséggel mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv

Anno meg fiatalkoruan garazdasagot kovettem el en es par baratom, csak en voltam buntetheto koru igy csak engem iteltek el, 1ev partfogora.

Es kaptam 123ezer ft bunugyi koltseget is amit az iteletben irtak le, anno bementem anyukammal a torvenyszeki vegrehajtohoz kozoltuk vele, hogy nincs ennyi penzunk, azt mondta oke terjuk vissza ra mikor 18eves leszek.

Eltelt azota majdnem 5ev szepen eltem az eletem, tegnap jott egy level a navtol, hogy ok kezelik az ugyet es utaljam at a penzt, hataridot nem irtak.

Sajnos a virus miatt nincs munkam, segelyen vagyok, es estin tanulok is.

Mit tegyek? Van ertelme enyhites kerni?

Vagy mi legyen?

Kamatozni fog? Majdnem 5 eve ugyan annyi az osszeg.

Elevul?


21/N



#bunugyi koltseg
2020. ápr. 3. 14:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tartozas mersekelesere van lehetosegem?
2020. ápr. 3. 15:16
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem évül el. Ha nem fizeted be, akkor kamatozni fog. Végrehajtót is küldenek rád, nagyon magas lesz a vegkoltseg. Irj szepen egy kérvényt, hogy részletfizetést szeretnél kerni. Max 12 hónapra oszd le az összeget, azt nagy eséllyel meg fogják adni.
2020. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Sosem válaszolok privát üzenetre.

Bármilyen kérvényt írhatsz. Kérelmezhetsz enyhítést is, sőt az összeg elengedését is. Hogy mi lesz a vége, az kérdéses, de veszíteni valód nincs. Legrosszabb esetben is részletfizetés lesz belőle, azt mindenképpen megadják. Írd bele a kérvénybe, hogy jelenleg munkanélküli vagy, tanulsz is mellette, azóta nem volt gondod a törvénnyel. Hátha.

2020. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan szerepel egy időpont a levélben.
2020. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs, csak, hogy ennyi tartozast tartanak nyilvan, ide kerik atultalni.Ha nehezemre esik itt es ott elerem oket.
2020. ápr. 3. 15:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Hetfon irok egy mersekeles kervenyt.
2020. ápr. 3. 15:38
 7/11 anonim ***** válasza:

A bűnügyi költség a bírósági hivatalt illeti, csak a NAV hajtja már be.

Ha Te befizeted a NAV-hoz, vagy ők behajtják Rajtad, ők átutalják az összeget a bírósághoz.


"A végrehajtási eljárás elrendelését követően benyújtott fizetési kedvezmény iránti kérelem elbírálása során - a (4) bekezdésben foglalt kivétellel - az állami adó- és vámhatóság a 109. § alapján jár el azzal, hogy a tartozás mérséklésének nincs helye."


109. § arról szól, hogy ha benyújtasz egy kérelmet a NAV-hoz, Ő továbbítani fogja a törvényszéknek, mert alapból az dönt a kérelmed ügyében. Majd értesíti a NAV-ot a döntéséről. Mérséklést a törvény eleve kizár!


A (4) bekezdés a fiatalkorúakra vonatkozó külön bekezdés, de összességében a folyamat ugyanaz.


Részletek szóba jöhetnek...


A törvényszéki pénzkövetelések gyakorlatilag soha nem évülnek el, mivel minden egyes végrehajtási cselekmény újra indítja az elévülés idejét. Most, hogy kaptál a NAV-tól egy fizetési értesítést, onnantól újra indul az 5 év. És így tovább...

2020. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is van bűnügyi költsége, amit nem fizettünk be 15 napon belül, ez volt 2013-ban. Egyszer jött a törvényszéki végrehajtó hozzánk, 1 évre rá, de akkor volt még a fiam 10. osztályos. Azóta se levél, se semmi más megkeresés. Nálunk 460.000 Ft-ról van szó. Most fejezi be az alapszakot a gyerek és utána megy mesterre.

A végrehajtó ezt írta anno, hogy :"A Törvényszékek az elévülési időn belül sürgetik az ügyeket. (5 év). Minden végrehajtói intézkedés megszakítja az elévülést, nem kell helyszíni eljárás.Az elektronikus megkeresések is megszakítják.OEP megkeresés BV megkeresés stb.

Ha a fia munkába áll majd a fizetéséből behajtásra kerül a költség . A bűnügyi költségre nincs kamat a vh eljárás költsége 1200 Ft ."

2020. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De én nem is hallottam eddig róla, hogy átkerült a NAV-hoz, most olvasom a jogszabályt, hogy 2019-től már a NAV hajtja be ezt is és hogy először a frissebb ügyekkel foglalkoznak, majd a régebbiekkel is most januártól. Gyanítom, ha a miénk nem évült el, akkor hamarosan kapunk levelet, vagy majd onnan vesszük észre, hogy az ösztöndíjat lekapják...
2020. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Azóta van valami fejlemény?
2020. júl. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!