Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom sajat magam utan...

Hogyan tudom sajat magam utan fizetni a tb-t?

Figyelt kérdés

Levelezos egyetemi hallgato vagyok, mindeddig teljes munkaidos allasom volt de sajnos a jelenlegi helyzet miatt megszunt a munkaviszonyom. Ha jol tudom, levelezos hallgatoi jogviszony eseten nem jar tb tamogatas.

Egy honapja nem fizettem tb-t, a kerdesem az lenne, hogy ugyfelkapun keresztul is el tudom intezni, hogy magamnak fizethessem? Es ha igen, hogyan? Visszamenoleg is kell fizetni?

Elore is koszonom a valaszokat!



2020. ápr. 5. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


A munkaviszony megszűnése után 45 napig biztosított vagy.

2020. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A munkaviszony megszűnése után maximum 45 napig még nem kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után, ha legalább 45 napig fennállt a munkaviszony. Ha kevesebb napig állt fenn, akkor a "kevesebb napig" nem kell utána fizetned járulékot.


A fenti "passzív" időszakot követő 15 napon belül be kell jelentkezni a NAV-hoz a járulék fizetése alá, ha nem találtál a passzív időszak alatt munkát, vagy más módon nem mentesülsz a járulék fizetése alól (például GYES ellátás, stb.).


Bejelentkezni a 20T1011 nyomtatvány értelemszerű kitöltésével kell. Az általad kiszámolt dátumot (amikortól fizetned kellene járulékot) megjelölve bejelentkezel a járulék fizetése alá.

Abban az esetben, ha megszűnik a fizetési kötelezettséged, ugyanezen a számú nyomtatványon kell kijelentkezni is alóla egy kivételt eltekintve: Ha munkaviszony létesítesz, akkor nem kell kijelentkezni a járulék fizetése alól, mivel az a NAV-nál "automatikusan" történik.


Mind a bejelentkezésről, mind a kijelentkezésről hoznak határozatot, amiről írásban (ügyfélkapun keresztül, ha van) értesítenek.

Onnantól kell fizetni, amilyen időpontot megjelölsz a nyomtatványon. Tehát ha 3 évre visszamenőleg jelentkezik be valaki, akkor 3 évre visszamenőleg meg kell fizetnie.


Innen tudod a nyomtatványt letölteni hozzá:

[link]

2020. ápr. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!