Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Régi munkáltatóm nem adja ki...

Régi munkáltatóm nem adja ki a papírjaim, nem tudok bejelentkezni munkanélkülire. Hogyan tudok így bejelentkezni?

Figyelt kérdés

Már 1 éve ígéri, de nem kapom meg. A TB-m is még be van jelentve az ügyfélkapun ezt látom.

1. Ez esetben tudok valamit tenni a munkanélkülire jelentkezéssel? A hivatalban kérik a papírokat.

2. Utólag lehet ebből nekem baj, hogy nem vagyok a TB-n kijelentve? Szerintem nem fizette eddig.



2020. ápr. 7. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1 éve? Mit csináltál te 1 évig? Egyébként én bementem volna a volt munkáltatóhoz és közöltem volna, hogy addig innen el nem megyek, amíg nem kapom meg a papírjaimat. Hívjanak nyugodtan rendőrt, a rendőrnek pedig elmagyaráznám, hogy miért vagyok ott. Vagy ügyvédet fogadtam volna, aki írt volna egy szép felszólító levelet, hogy tegyék meg a dolgukat. :)
2020. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na én mennék a NAV-hoz is.


Abból gáz lehet neked, ha 1 év után is állományban tart valamiért.


Hallgass az első válaszolóra!

2020. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem lennék a helyedben! Sajnálom a történteket.


Ami még inkább nehézséget okozhat (koronavírus-helyzet): az egyházi intézmények is ZÁRVA TARTANAK! (Illetve erősen mérsékelt kapacitással működnek...)


A SZERETETSZOLGÁLATOK ELLÁTOTTSÁGA IS ERŐSEN VÉGES MOST!!!


(A Magyar Máltai Szeretetszolgálatoknál is a hajléktalanokat mentik legelsősorban - szociálisan rászorulóknak tesznek ugyan félre élelmiszer segélycsomagot, de ezt már jó előre kellett jelezni...)


Ui: jelenleg a saját érdekedben kell keményebben fellépned, tényleg! Hány éves vagy kérdező és Melyik Nemhez tartozol?


(Diszkrimináció gyanúja is felmerülhet, egyedülállóságod esetén...) Főleg, ha a "gyengébbik" Nem Táborát gyarapítod!

2020. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem nagyon értem, hogy 1 évig mit csináltál?


Egyébként ez a dolog a munkaügyi hatóságra vonatkozik. Kormányhivatalokban találod, ott tegyél panaszt. Mondjuk ők is furcsállani fogják, hogy eddig nem hiányoltad a papírokat, vagy ha igen, nem jártál nagyon utána, hogy meg is kapd.


A munkaügyi központban ettől még tudnak regisztrálni, maximum nem tudják "eldönteni", hogy biztosan jogosult vagy ellátásra vagy sem. Addig nem folyósítanak ellátást, hanem hiánypótlásra szólítanak fel.


Én is jártam így. Aztán a munkaügyi hatóság segédkezett, hogy mégis legyen.

Mondjuk én nem 1 év után hiányoltam azokat. :)

2020. ápr. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nav felè meg èrne egy bejelentèst 1 ève àllomànyban tart.
2020. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Milyen sikerrel jártál - a kapott válaszok alapján - a kérdés kiírása óta? Történt-e valamilyen érdemi változás?

2020. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok.


Itt van a húsvét.


Ezalatt a MUNKASZÜNETINEK NYILVÁNÍTOTT EGYHÁZI (holnapi nagypéntek!) ÜNNEP alatt lesz időd bőven elgondolkodni, miből tudod fizetni így a közüzemi számláidat - és a többit.


Szépen nyugodtan végiggondolhatod, hogy mire marad TARTALÉKOD - élelemre, ruházkodásra, stb.


Ui: mi innen a monitor túloldaláról reméljük, hogy sikeresen túléled ezt a kellemetlen helyzetet...

2020. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nav felè meg èrne egy bejelentèst 1 ève àllomànyban tart."


Hátránya nincs belőle a kérdezőnek. Én 6 éve hagytam ott a céget, azóta sem jelentett ki (elfelejtette).


Majd egy adattisztítás során kibukik és egyeztet a NAV a munkáltatóval, hogy ha be van jelentve a dolgozó munkaviszonyosnak, miért nincs havonta 08-as beadva róla.

2020. ápr. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!