Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szeretnék kérni a NAV-tól...

Ha szeretnék kérni a NAV-tól egy áttekintést arról, mennyit adóztam korábban, van-e valamiben tartozásom, hova írjak nekik?

Figyelt kérdés

Van olyan elérhetőségük, amin információt lehet kérni?


Postai levelen írnék nekik és úgy is szeretnék választ kapni.

(Rokonomnak kellene, csak ő nem annyira ért a számítógéphez, így a postához ragaszkodna. Ő írná a levelet saját magának és küldené el. 600 km-re lakunk egymástól, így nem tudom megtanítani sem számítógépezni.)



2020. ápr. 8. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A rokonod lakhelye szerint illetékes igazgatóságnak címezze és egyértelműen írja le benne, hogy mit szeretne, milyen időszakra stb.


Ha nem konkrétumot ír, akkor nem fog konkrét választ sem kapni, csak egy általános tájékoztatást.

Azt azért nem árt tudni, hogy 22 évre visszamenőleg nem fognak tudni adattal szolgálni, mivel akkor még nem volt ennyire gépesítve az eljárás, és elméletileg simán leselejtezett állapotban lehetnek már a vele kapcsolatos iratok.


Nekem volt ismerősöm, aki egy évekkel azelőtti X. Y. dátumra szerette volna tudni (igazoltatni), hogy akkor mennyi tartozása volt az adóhivatal nyilvántartásában. Valamihez kellett neki (talán válás miatt volt vita a két fél között). Ezt konkrétan leírta, kapott is rá részletes kifejtő választ.

2020. ápr. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!