Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s ként milyen kötelezetts...

KATA-s ként milyen kötelezettségeim vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elkövetkezendő 1-2 hónapban szeretnék belevágni az egyéni vállalkozásba KATA-s adózással.

Már egy ideje olvasgatok a témában, de nem mindig tiszták a dolgok számomra.

Ha iskola mellett csinálom, akkor havi fix 25ezer forint-ot kell fizetnem és semmi egyéb költséget(alanyi adómentesen)? Iskolai szünetekkel mi a helyzet?

Ezen kívül kell vezetnem bevételi nyilvántartást (ezt el kell küldeni valahová? Milyen rendszerességgel?), amiben a bizonylatokat vezetem (ezeket kell csak tartalmaznia?: keltezés, vállalkozó neve, címe, adószáma, összeg és sorszám?). A bizonylatot oda kell adni a vevőnek?

Ezen kívül van más fizetési kötelezettségem, vagy akármilyen egyéb papírforma, amivel dolgoznom kell?

Online szeretnék használt számítógépekkel, perifériákkal kereskedni kisebb nagyságrendben.

Ha esetlegesen valami butaságot írtam bocsi, még nem igazán foglalkoztam ilyesmivel.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. ápr. 19. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

1. Fizetni határidőben az adót.

2. Szünetekben is ennyi, ha a tanulmányi jogviszonyod még fennáll.

3. Ezen kívül évi 5.000,- Ft Iparkamarai díj és helyi iparűzési adó, amit külön kell fizetni

4. Bevételi nyilvántartás, nem kell beküldeni sehova. Tartalmát jogszabály meghatározza

5. Évente adóbevallás a bevételi nyilvántartásod alapján. Tartalmát jogszabály meghatározza

6. Számlaadási- és nemsokára NAV oldalára feltöltési kötelezettséged van, jogszabály meghatározza

7. Tevékenységtől függően bizonyos dolgok engedélyhez, vagy végzettséghez kötöttek. Helyi önkormányzatnál adnak erről tájékoztatást, ahova úgyis be kell menned az IPA bejelentkezés miatt.


Látszik a kérdésedből, hogy sosem foglalkoztál ilyennel, és nincs is sok fogalmad. Nem baj, meg lehet tanulni. Viszont vállalkozni nem játék, ezért könyvelővel és ügyvéddel mindenképp konzultálj!

2020. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben, fogok, csak először képbe szerettem volna kerülni a dolgokkal.

A válaszodat nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!

2020. ápr. 19. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

"Ha iskola mellett csinálom,"


Elmúltál már 18 éves?

Mert ha nem, akkor, bár az első válaszoló igen pontosan megválaszolta, de 18 év alatt nem lehet vállalkozást indítani.

2020. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát igen, én feltételeztem, hogy egyetemista, vagy főiskolás a Kérdező.
2020. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, elmúltam már 18 éves.
2020. ápr. 19. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég jól összefoglalta az első válaszoló, abból már kiindulhatsz. Önkormányzattól kell kereskedelmi engedély, aminek egyszeri díja 3.000 ft. Katásként nem miszáj bevételi nyilvántartást vezetni, ha teljeskörűen megőrzöl minden számlát és fizetést igazoló dokumentumot.


Egyébként nappalis diákként egy ilyen kereskedő vállalkozáshoz nem biztos, hogy a kata a legcélravezetőbb adózási forma, én nem biztos, hogy azt választanám neked, ha az ügyfelem lennél.

2020. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A helyi adók az iparűzésin felül érinthetik a székhelyi ingatlant és a közüzemi költségeidet is ( pl. ingatlan biztosítás , kommunális hulladék , veszélyes hulladék szállítás, kéményseprés , építményadó, közös költség stb.) Költséget ugyan semmire nem számolhatsz el, de az eredményességedet leamortizálhatja.
2020. ápr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!